Kod Innowacji w Grupie Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

15 listopada 2018 roku podczas konferencji Kod Innowacji, firma GS1 Polska, będąca częścią globalnej organizacji, działającej w 150 krajach na świecie, przyznała nagrody organizacjom, które do poprawy efektywności wykorzystały standardy GS1. Statuetki Kod Innowacji przyznano w 4 kategoriach: retail, e-commerce, TSL i ochrona zdrowia. Grupa Raben tryumfowała podczas wręczania nagród dwukrotnie.

16.11.2018

Czas na las z Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

W sobotę 20 października 2018 roku, wolontariusze z Grupy Raben wraz z fundacją Aeris Futuro i lokalną społecznością posadzili 2000 drzew w miejscowości Krzywa w Beskidzie Niskim. Nasadzanie odbyło się już po raz piąty i tradycyjnie było ukoronowaniem akcji „e-faktura=wyższa kultura”, w ramach której Raben sadzi jedno drzewo za każdą zgodę klienta na przejście na elektroniczną fakturę. Do tej pory, w całej Polsce, firma posadziła prawie 12 000 drzew.

24.10.2018

Raben prezentuje Raport Społeczny 2017

Drukuj | Pobierz w PDF

Ponad 200 ton żywności uratowanej przed zmarnowaniem wspólnie z Bankami Żywności. 2300 posadzonych drzew w ramach akcji „e-faktura=wyższa kultura”. Ok. 100 000 PLN przekazanych darowizn, w ramach oddolnych inicjatyw pracowniczych oraz działalności fundacji korporacyjnej. To tylko część działań społecznych Grupy Raben, ich pełen wykaz firma prezentuje w swoim najnowszym Raporcie Społecznym 2017. Powstał on zgodnie ze standardem WCAG na poziomie AA, a w proces jego tworzenia zaangażowanych było ponad 500 interesariuszy.

01.10.2018

Nowy oddział Raben w 7R Beskid Park

Drukuj | Pobierz w PDF

We wrześniu 2018 roku czechowicki oddział Raben Logistics Polska przeniósł się do nowej siedziby na terenie 7R Beskid Park. Powstał tu magazyn klasy A oraz nowoczesny biurowiec. Oddział zatrudnia 30 osób i średnio miesięcznie obsługuje ponad 15 000 przesyłek.

27.09.2018

Grupa Raben przejmuje spółkę TGL TransportLogistik od grupy THE GREENLINE w Niemczech

Drukuj | Pobierz w PDF

18 września 2018 r. Grupa Raben podpisała umowę przejęcia spółki TGL TransportLogistik w Schüttorf, należącej do grupy spółek THE GREENLINE, położonej w południowo-zachodniej części Dolnej Saksonii. TGL TransportLogistik zatrudnia około 80 osób i osiąga sprzedaż w wysokości około 15 milionów euro w ciągu roku. Transakcja jest elementem strategii rozwoju Grupy Raben w Niemczech. Zostanie sfinalizowana 1 października 2018 r. po uzyskaniu pozytywnej opinii władz antymonopolowych.

24.09.2018

Sportowy duch na Raben Cup

Drukuj | Pobierz w PDF

300 zawodników, 28 drużyn z 10 krajów i formuła inspirowana mundialem. Do tego oddani kibice i atmosfera równie gorąca jak w tym roku na stadionach w Rosji. Tak właśnie w skrócie można podsumować Raben Cup 2018, czyli turniej piłki nożnej dla pracowników i kierowców Grupy Raben.

17.09.2018

Charytatywne kilometry

Drukuj | Pobierz w PDF

400 km rowerem po Alpach, 10 śmiałków, 5 dni w trasie, wspólny cel – pomoc dzieciom na Ukrainie i łącznie zebrana kwota 30 000 EUR. To wynik charytatywnej wyprawy Halfway Alp Tour, z udziałem CEO Grupy Raben, Ewalda Raben, zorganizowanej z okazji jego 50 urodzin.

10.09.2018

Raben Ukraina obchodzi 15-lecie działalności

Drukuj | Pobierz w PDF

Co jest potrzebne, żeby firma mogła świętować 15-lecie działalności operacyjnej? To proste. Po pierwsze, 15 laty aktywnej pracy na rynku nad rozszerzeniem portfolio usług Po drugie, pracownicy, którzy z pasją prowadzą firmę do sukcesu. A trzecie, czerpanie inspiracji z przykładu właściciela firmy, który udowadnia, że „niemożliwe w rzeczywistości jest możliwe”.

26.08.2018

Czas na transport lodów z Fresh Logistics

Drukuj | Pobierz w PDF

Czy jest coś lepszego niż chwila słodkiej ochłody w upalny dzień? Lody kojarzą nam się z beztroskim dzieciństwem, urodzinami, nagrodą za dobre świadectwo czy pierwszą randką. Badacze odkryli nawet, że obniżają one poziom reakcji na stres. Ale żeby nie straciły swoich magicznych właściwości, muszą być odpowiednio magazynowane oraz transportowane – i to jest właśnie zadanie dla Fresh Logistics.

24.07.2018

„Nie bądź dziki!” na drodze – czyli e-szkolenie Raben dla kierowców

Drukuj | Pobierz w PDF

Zdrowie i bezpieczeństwo to dla Grupy Raben priorytet. Firma od lat buduje silną kulturę bezpieczeństwa wśród swoich pracowników i dostawców oraz dba o edukację nie tylko swojego zespołu, ale także wszystkich użytkowników dróg: zmotoryzowanych i pieszych. Dlatego właśnie, w lipcu 2018 ruszyła specjalna platforma edukacyjna „Nie bądź dziki!”, poświęcona bezpieczeństwu drogowemu. Platforma dostępna jest na stronie internetowej www.niebadzdziki.pl.

04.07.2018

Kierowca Roku Fresh Logistics Polska

Drukuj | Pobierz w PDF

Fresh Logistics Polska doskonale zna obecne realia rynkowe związane z deficytem kierowców i dokłada wszelkich starań, aby stwarzać atrakcyjne warunki pracy. Jednym ze sposobów na urozmaicenie pracy i podniesienie poziomu motywacji jest organizowany od lat konkurs Kierowca Roku Fresh Logistics. Jego tegorocznym laureatem jest Marek Sakowski z oddziału w Gądkach.

27.06.2018

Od Opola do... Opola, czyli witamy w nowej siedzibie oddziału

Drukuj | Pobierz w PDF

22. czerwca 2018 roku miało miejsce oficjalne otwarcie oddziału Raben Logistics Polska w Opolu. W uroczystości wzięli udział między innymi Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz jego Zastępca Maciej Wujec. Na ziemi opolskiej oddział działa od lat, a w tym roku dojrzał do decyzji o zmianie lokalizacji i przenosiny do nowoczesnego kompleksu magazynowego.

26.06.2018

Pierwsze miejsce Raben w rankingu TSL

Drukuj | Pobierz w PDF

Numer jeden w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze miejsce na podium w ramach „usługi logistyczne” przypadły Grupie Raben w rankingu firm z branży transport i logistyka. Natomiast Fresh Logistics Polska, otrzymał wyróżnienie w ramach kategorii „transport drogowy”. Ranking został opracowany i wydany przez Dziennik Gazeta Prawna.

19.06.2018

Społecznie odpowiedzialna Grupa Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

18 czerwca została ogłoszona lista firm najbardziej zaangażowanych na rzecz CSR w Polsce – Ranking Odpowiedzialnych Firm. Grupa Raben, po raz kolejny znalazła się w tym odpowiedzialnym gronie, zajmując drugie miejsce w zestawieniu branżowym: „usługi, handel i transport” oraz szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej.

16.06.2018

Raben po drodze z ekologią – kampania społeczna eco2way

Drukuj | Pobierz w PDF

Grupa Raben zdaje sobie sprawę z wpływu, jaki branża TSL odciska na środowisku naturalnym. Zależy jej na tym, aby jak najbardziej ten „ślad” minimalizować. Dlatego rusza z nową kampania społeczną: „eco2way - po drodze z ekologią” opartą na eksperymencie społecznym i konkursie „Czy jesteście EKO Rodziną”, w którym namawia do ekologicznych zachowań na co dzień. Akcję wspierają influencerzy min. Oczekujac.pl, Szczęsliva.pl i Zuch.

15.06.2018

Stawiamy na Tydzień Zdrowia

Drukuj | Pobierz w PDF

W poniedziałek, siatkówka i porady dietetyka. We wtorek, aerobik oraz masaż. W środę, rajd rowerowy i fitness na trawie. W czwartek, kurs pierwszej pomocy i sekrety diety pudełkowej. No a w piątek, brafitterka oraz shape office… Ruch i zdrowie w pracy przez cały tydzień? Dlaczego nie! W Grupie Raben to już tradycja – Tydzień Zdrowia dla pracowników odbył się w czerwcu już po raz ósmy.

11.06.2018

Bezpieczne manewry

Drukuj | Pobierz w PDF

Bezpieczeństwo jest bardzo ważną kwestią w Grupie Raben. Dlatego, co roku, w wielu oddziałach firmy odbywają się cykliczne ćwiczenia prewencyjne ze Strażą Pożarną i innymi służbami ratowniczymi.

07.06.2018

#FreshExpress czyli trasa prosto od krowy na Twój stół

Drukuj | Pobierz w PDF

Dwie niezależne kobiety: Magda, kierowca Fresh Logistics Polska oraz DR Lifestyle, blogerka-dietetyczka, w jednej ciężarówce pełnej jogurtów Zott. Do tego droga „od krowy do stołu” z Opola, przez Gliwice, aż po Gdańsk. W tle porady dietetyczne i rozmowy o „girl power” za kierownicą – wszystko transmitowane na żywo w mediach społecznościowych - tak w skrócie można podsumować drugą odsłonę akcji #RabenExpress – czyli #FreshExpress #ZottExpress, która dotarła do ponad 1 miliona użytkowników nowych mediów.

06.06.2018

Ultralekkie rozwiązania na miarę ekologii

Drukuj | Pobierz w PDF

Rozwój ekologicznych rozwiązań to priorytet wieloletniej współpracy pomiędzy firmą Raben Transport a jej klientem, Żywiec Zdrój S.A. Od maja 2018 roku, 10 naczep ultralekkich, dedykowanych dla producenta wody i napojów, jeździ we flocie spółki Raben Transport, w ruchu krajowym. Uroczyste przekazanie środków transportu odbyło się w trakcie spotkania w zakładzie rozlewniczym Żywiec Zdrój S.A. w Jeleśni na Żywiecczyźnie.

23.05.2018

CSR na wagę złota

Drukuj | Pobierz w PDF

21 maja 2018 roku, już po raz trzeci z rzędu Złoty Listek CSR Polityki trafił w ręce Grupy Raben, to dowód iż firma nie ustaje w propagowaniu odpowiedzialnych działań w biznesie. Partnerami merytorycznymi zestawienia są Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte.

21.05.2018

Raben w gronie Najlepszych Pracodawców w Polsce

Drukuj | Pobierz w PDF

Grupa Raben znalazła się w elitarnym gronie 15 Najlepszych Pracodawców w Polsce, przygotowanym przez Gazetę Finansową. Doceniono nie tylko politykę personalną firmy, ale także strategię CSR, filozofię SHE, oraz takie działania jak m.in. Tydzień Zdrowia, dzienna porcja witamin czy Raben biega.

11.05.2018

Miesiąc bezpieczeństwa w Grupie Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Symulator dachowania, symulator decyzyjnego czasu reakcji, zabawa w alkogoglach, spotkania z ergonomistami, rysowanie „martwych stref” niewidocznych z kabiny kierowcy. A przede wszystkim dyskusje SUSA i niekończące się rozmowy o zdrowiu i bezpieczeństwie w pracy – tak w skrócie upłynął w Grupie Raben kwiecień – czyli Miesiąc Bezpieczeństwa.

10.05.2018

400-setny Mercedes-Benz Actros we flocie Grupy Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Od maja 2018, 400-setny nowy Actros będzie jeździł we flocie polskiej spółki należącej do Grupy Raben – Raben Transport. Firma w ramach wieloletniej współpracy zakupiła od Mercedes-Benz kolejne 35 pojazdów ciężarowych. Uroczyste przekazanie jubileuszowego samochodu odbyło się 8 maja w podwarszawskim Emilianowie w placówce Mercedes-Benz Trucks Polska.

09.05.2018

Grupa Raben otworzyła nową siedzibę na terenie Czech, w Nupaky niedaleko Pragi

Drukuj | Pobierz w PDF

19 kwietnia 2018 roku, w dziesiątą rocznicę działalności Grupy Raben na rynku czeskim i słowackim, spółka Raben Logistics Czech oficjalnie otworzyła nową siedzibę główną w miejscowości Nupaky niedaleko Pragi. „Nowe centrum logistyczne o powierzchni ponad 27 000 m2 jest jednym z najnowocześniejszych obiektów w tej branży w Czechach i na Słowacji. To ważny krok w rozwoju Grupy Raben w tych krajach i dlatego też obchodziliśmy tą uroczystość razem z naszymi klientami i pracownikami” - mówi Jakub Trnka, Dyrektor Zarządzający spółek Raben Logistics Czech i Raben Logistics Slovakia.

02.05.2018

Z Grodziska do Chlebni – czyli nowy oddział Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

6 kwietnia 2018 roku Raben Logistics Polska oficjalnie otworzyła oddział w Chlebni (gmina Grodzisk Mazowiecki). Powstały tu dwa nowoczesne magazyny klasy A, o łącznej powierzchni 42.000 m2, dostosowane do przechowywania ok. 50.000 palet. Oddział zatrudnia ponad 300 osób i średnio miesięcznie jest w stanie obsłużyć ponad 85.000 przesyłek.

09.04.2018

Najlepszy Kierowca Raben Logistics Polska

Drukuj | Pobierz w PDF

Dobry kierowca to skarb, a w dobie deficytu przedstawicieli tego zawodu na polskim rynku, jest wręcz na wagę złota. Dlatego właśnie, Raben Logistics Polska, chcąc wzmocnić nić porozumienia ze swoimi kierowcami oraz przyciągnąć do pracy tych najlepszych, w ramach programu motywacyjnego prowadzi kwartalne rankingi najlepszych kierowców. Jednym ze zwycięzców, który na podium stawał już trzy razy z rzędu jest Tomasz Cybulski, pracujący na co dzień w oddziale Gądki.

27.03.2018

Ewald Raben Przedsiębiorcą Roku w Niemczech

Drukuj | Pobierz w PDF

Grupa Raben jest firmą rodzinną, której podstawową wartością jest przedsiębiorczość. Firma prężnie rozwija się na rynku niemieckim od 2005 roku. W styczniu 2018 r. Raben Trans European Germany uruchomiła swoją własną, niezależną sieć dystrybucyjną w Niemczech. Za wybitne osiągnięcia na tym rynku, 23 marca br. Ewald Raben, CEO Grupy Raben, został uhonorowany nagrodą LEO 2018 w kategorii „Przedsiębiorca Roku” przyznaną przez Deutsche Verkehrs-Zeitung. Ewald Raben odebrał nagrodę w czasie uroczystej gali w Curiohaus w Hamburgu.

26.03.2018

Super Etyczna Firma Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Grupa Raben jako firma odpowiedzialna społecznie dba o etyczność relacji w całym łańcuchu wartości, budując kulturę organizacyjną opartą na uczciwości, transparentności i wzajemnym szacunku. Właśnie dlatego 22 marca 2018 firma otrzymała tytuł SUPER ETYCZNEJ FIRMY. Nagroda przyznana została przez Puls Biznesu i PwC. To już trzecie wyróżnienie Grupy z zakresu etyki w biznesie.

23.03.2018

Charytatywny pchli targ w Grupie Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Nadeszła wiosna, a wraz z nią czas na wietrzenie szafy i sprzątanie garażu. Przy okazji znajdzie się całe mnóstwo z pozoru niepotrzebnych nam już rzeczy. Można je wyrzucić, ale można także dać im drugie życie i przy okazji wesprzeć charytatywny cel. Przynieś, kup i pomóż - na tym właśnie polega pchli targ zorganizowany już po raz trzeci przez wolontariuszy z Grupy Raben.

22.03.2018

Raben inspiruje młodych ludzi swoją przedsiębiorczością

Drukuj | Pobierz w PDF

Przedsiębiorczość, jako jedna z wartości Grupy Raben, wpisana jest w DNA pracowników firmy. Od ponad 10 lat eksperci Raben chętnie dzielą się nią z młodymi ludźmi, biorąc udział w DNIU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. W tym roku, główny organizator wydarzenia - Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości - w zamian za zaangażowanie, po raz kolejny przyznała Raben wyróżnienie „Najaktywniejszej Firmy 2017”. Honorowym patronatem nagrody jest Prezydent RP Andrzej Duda. Tegoroczna edycja programu odbyła się 21 marca.

 

21.03.2018

Wielkanocna droga pisanki

Drukuj | Pobierz w PDF

Gdy zbliżają się święta Wielkiej Nocy wszyscy wpadamy w gorączkę przygotowań: sprzątamy, robimy zakupy, pieczemy ciasta, malujemy pisanki. Tych ostatnich na żadnym świątecznym stole nie może zabraknąć, w końcu tradycja wymaga, by podzielić się nimi z najbliższymi. Dlatego jednym z najważniejszych świątecznych zadań jest zakup wielkanocnych jaj. Skąd jednak mieć pewność, że pisanki wielkanocne będą świeże? To proste! O jakość jaj w drodze „od kurki do stołu” dbają między innymi firmy transportowe, takiej jak Fresh Logistics Polska.

15.03.2018

Bądź widoczny na drodze i w magazynie – noś kamizelkę!

Drukuj | Pobierz w PDF

Odzież odblaskowa służy zwiększeniu naszej widoczności nie tylko w nocy, ale również za dnia. Stosuje się ją w wielu sytuacjach: na drodze, w magazynie i na terminalu logistycznym - wszędzie tam, gdzie panuje wzmożony ruch pojazdów, a ryzyko potrącenia jest szczególnie wysokie. Grupa Raben przykłada szczególną wagę i promuje stosowanie odzieży ostrzegawczej przez użytkowników profesjonalnych, zatrudnionych w magazynach i kierujących pojazdami.

26.02.2018

Sieć Raben w Niemczech

Drukuj | Pobierz w PDF

Początek 2018 roku dla Grupy Raben przebiegał pod znakiem uruchomienia własnej sieci transportowej w Niemczech. Raben Trans European Germany nie przestała się rozwijać od roku 2005, kiedy to pojawiła się na rynku niemieckim. Obecnie Raben w Niemczech jest gotowy oferować usługi transportowe na terenie całego kraju przy wykorzystaniu sieci składającej się z 32 własnych oddziałów i 46 lokalizacji łącznie. Dzięki temu Grupa Raben zapewnia m.in. codzienne połączenia 24h na linii Polska-Niemcy.

 

01.02.2018

Grupa Raben podsumowuje rok 2017

Drukuj | Pobierz w PDF

Zwiększenie powierzchni magazynowej pod Poznaniem o 20%, powstanie nowej spółki Raben East, uruchomienie dedykowanego działu badań i rozwoju. A także, przejęcia czterech spółek i gotowość do otwarcia własnej sieci logistycznej w Niemczech, uruchomienie dwóch nowych oddziałów w Rumunii i zakup 20% udziałów we włoskiej spółce Sittam. To tylko niektóre z najważniejszych wydarzeń mijającego roku u lidera polskiej branży TSL.

04.01.2018

Ogólnopolski finał Tańczący z paletami

Drukuj | Pobierz w PDF

W połowie grudnia, 16 wspaniałych rywalizowało w dwóch kategoriach o tytuł najlepszego w wielkim finale Tańczący z paletami. Konkurs przeznaczony jest dla operatorów wózków widłowych, a jego celem jest ich docenienie oraz promowanie bezpiecznych zachowań w magazynie. W tym roku zawody odbyły się już po raz czwarty.

13.12.2017

Raben Transport wyróżniony w badaniu Operator Logistyczny Roku 2017

Drukuj | Pobierz w PDF

W dniu 7 grudnia br. podczas Gali Logistyki, Transportu, Produkcji w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie ogłoszone zostały wyniki XVI edycji badania Operator Logistyczny Roku 2017. Wyróżnienie honorowe w kategorii Najczęściej rekomendowany dostawca usług transportowych w sektorze produkcji zdobyła firma Raben Transport. Wyróżnienie odebrał Paweł Trębicki, dyrektor generalny.

08.12.2017

Ewald Raben honorowym patronem świątecznego konwoju z Niemiec

Drukuj | Pobierz w PDF

Ewald Raben objął honorowy patronat charytatywnego konwoju świątecznego zorganizowanego przez niemiecką Żeńską Organizację Okrągłego Stołu. Ochotnicy z Niemiec przewożą prezenty świąteczne dla potrzebujących dzieci z Rumunii, Ukrainy, Bułgarii i Mołdawii już po raz siedemnasty w konwoju złożonym z ponad 40 ciężarówek. Już po raz szósty Grupa Raben wraz z innymi wolontariuszami stara się, żeby dzieci w biedniejszych rejonach Europy Wschodniej otrzymały podarunki świąteczne.

01.12.2017

Blogerzy z TasteAway w #RabenExpress

Drukuj | Pobierz w PDF

Najpopularniejszy blog podróżniczy w Polsce – TasteAway.pl oraz największa firma transportowo-logistyczna w kraju - Grupa Raben, postanowiły połączyć swoje siły by zrealizować nietypową podróż na stopa do Hamburga. Celem wyprawy było nie tylko dostarczenie ładunku do Niemiec, ale także wspólne promowanie roli transportu i zaprezentowanie pracy zawodowego kierowcy. W efekcie łączny zasięg akcji wyniósł 1 milion.

28.11.2017

Droga do odpowiedzialności Grupy Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Grupa Raben od wielu lat podejmuje i promuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W DNA firmy rodzinnej, opartej o system wartości, w naturalny sposób wpisana jest odpowiedzialność społeczna. "Staramy się patrzeć na działania, które podejmujemy na co dzień, z szerszej perspektywy. Chcemy wspierać międzynarodowe dążenia do kształtowania zrównoważonej gospodarki. Odciskając swoje piętno na szeroko rozumianym otoczeniu, deklarujemy chęć wspierania realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ: zrównoważone miasta i społeczności, akcja klimatyczna oraz zrównoważona produkcja i konsumpcja." - wyjaśnia Ewald Raben, CEO Grupy. Dziś Raben z dumą prezentuje swój trzeci Raport Zrównoważonego Rozwoju.

16.11.2017

Sibiu w Rumunii - dla szybszej obsługi klientów

Drukuj | Pobierz w PDF

Dostawa towarów odbywa się płynniej jeśli współpracujemy z operatorem, który posiada więcej niż jedną lokalizację w danym kraju tak, aby produkty mogły trafiać do miejsc docelowych bezpiecznymi i elastycznymi połączeniami. W związku z tym w dniu 18 października 2017 roku Grupa Raben otworzyła nowy oddział w Sibiu (Nagyszeben) i obecnie spółka Raben Logistics Romania może oferować swoim klientom w Rumunii magazyny tranzytowe o powierzchni 5400 m2 obsługiwanych przez blisko 40 wykwalifikowanych pracowników.

03.11.2017

"E-faktura = wyższa kultura" - Raben posadził 2300 drzew

Drukuj | Pobierz w PDF

Wolontariusze z Grupy Raben wraz z fundacją Aeris Futuro i lokalną społecznością w minioną sobotę (21.10.2017), w okolicach Murowanej Gośliny, posadzili 2300 drzew. Nasadzanie odbyło się w ramach programu „e-faktura=wyższa kultura”, poprzez który firma zachęca swoich klientów do zastępowania papierowych faktur ich elektroniczną wersją. Każda zgoda na e-fakturę to jedno drzewo posadzone w imieniu klienta. Do tej pory, w całej Polsce, Raben posadził prawie 10 000 drzew.

24.10.2017

Raben z nowym partnerem w Turcji

Drukuj | Pobierz w PDF

Minionego lata Grupa Raben nawiązała współpracę z partnerem strategicznym, operatorem Borusan Lojistik. Poszerzając tym samym portfolio swoich usług o usystematyzowane połączenia drobnicowe pomiędzy Unią Europejską i Turcją. Turecki sojusznik jest liderem z ponad 44-letnim doświadczeniem w rodzimym sektorze logistycznym.

06.10.2017

Raben w trosce o kierowców

Drukuj | Pobierz w PDF

Europejska branża transportowa mierzy się obecnie z pogłębiającym się deficytem kierowców. Według raportu PwC do 2023 roku, w samej Polsce zabraknie ich ponad 100 tysięcy. Ogromne znaczenie ma w tym momencie pozyskanie i utrzymanie najlepszych pracowników. Grupa Raben, z myślą o kierowcach przygotowała specjalny program motywacyjno-lojalnościowy, stworzyła w swoich oddziałach dedykowane strefy wypoczynku, buduje zewnętrzne siłownie i organizuje dedykowane eventy.

03.10.2017

Grupa Raben ze światowym standardem GS1

Drukuj | Pobierz w PDF

Grupa Raben wdrożyła niezależny, globalny standard komunikacyjny GS1 XML służący do elektronicznej wymiany informacji pomiędzy kontrahentami. Wprowadzenie go przyczyni się do obniżenia kosztów oraz skróci czas integracji systemów między partnerami biznesowymi.

26.09.2017

Mocarze Tras spotkali się w Serwisie Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Symulator jazdy samochodem ciężarowym, instruktorzy ćwiczeń fitness, porady dietetyka, kursy samoobrony i oczywiście ogromne ciężarówki to tylko niektóre z atrakcji towarzyszących wydarzeniu Mocarze Tras. Event skierowany był do kierowców samochodów ciężarowych i ich rodzin oraz miłośników dużych aut. Odbył się we wrześniu w Serwisie Raben Transport w Gądkach.

 

25.09.2017

Pierwsze miejsce w „Book of Lists”

Drukuj | Pobierz w PDF

We wrześniu 2017 pojawiło się nowe wydanie rocznika „Book of Lists”, Warsaw Business Journal, największego opracowania biznesowego o charakterze rankingowym w Polsce. Grupa Raben zajmuje w tym zestawieniu pierwsze miejsce w kategorii transport i logistyka.

15.09.2017

W Grupie Raben biegamy i pomagamy

Drukuj | Pobierz w PDF

Koncentracja na realizacji wyznaczonego celu, szybkość, determinacja - to właśnie cechy biegacza. Podobne wartości cenimy w Grupie Raben. Nasi ludzie to doświadczony i zaangażowany zespół, nakierowany na wspólne osiąganie celów. To oni tworzą atmosferę pracy, a także dbają o najwyższe standardy usług. Pielęgnujemy w nich te atrybuty i zachęcamy do biegania. W 2017 roku team Raben zaangażował się w takie imprezy jak: Survival Race; The Color Run; Runmageddon oraz wewnętrzna Rabeniada. Przed nami jeszcze Poznan Business Run. Do biegu, start!

16.08.2017

Raben rusza na Wschód – powstaje nowa spółka Raben East

Drukuj | Pobierz w PDF

W odpowiedzi na stałe rosnące zainteresowanie kierunkiem Wschód, Grupa Raben w lipcu postanowiła uruchomić spółkę Raben East sp. z o.o.. Nowy podmiot świadczy usługi międzynarodowego transportu drogowego, w tym regularne połączenia drobnicowe w takich krajach jak m.in. Rosja, Turcja czy Kazachstan. Spółka będzie funkcjonowała jako niezależny podmiot, korzystając z dostępnych rozwiązań Grupy w Europie.

31.07.2017

Genius Lab w Grupie Raben – czyli stawiamy na innowacje!

Drukuj | Pobierz w PDF

Transport i logistyka niemal całkowicie bez papieru, zastosowanie mechanizmów „early warning” do przewidywania ewentualnych przesunięć w terminach dostawy, wykorzystanie zaawansowanych algorytmów przetwarzania obrazów do mierzenia wielkości przesyłki na wejściu do magazynu – to zadania dla Genius Lab. Z początkiem 2017 roku w Grupie Raben został utworzony dedykowany dział ds. badań i rozwoju. Zajmuje się on szeroko pojętymi innowacjami, obejmującymi zarówno optymalizację już funkcjonujących procesów, jak i tworzenie zupełnie nowych modeli działania.

18.07.2017

Grupa Raben przejmuje Busse Logistik w Niemczech

Drukuj | Pobierz w PDF

Pod koniec ubiegłego miesiąca Grupa Raben podpisała umowę o przejęciu udziałów Busse Logistik, z siedzibą w Kassel. Firma zatrudnia ponad 140 pracowników i prowadzi działalność transportową krajową i międzynarodową. Przejęcie wpisuje się w długoterminowy plan rozwoju Grupy na rynku niemieckim. Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu pozytywnej opinii władz antymonopolowych.

05.07.2017

Raben – Marką Godną Zaufania 2017

Drukuj | Pobierz w PDF

Grupa Raben buduje zaufanie swoich klientów na polskim rynku już od ponad 25 lat, a na europejskim od ponad 85 lat. Przez ten czas zaufały nam tysiące klientów. Teraz dodatkowo polscy przedsiębiorcy przyznali nam tytuł Marki Godnej Zaufania 2017. Badanie konkursowe zostało przeprowadzone przez Kantar Millward Brown, na zlecenie wydawcy miesięcznika „My Company Polska”.

22.06.2017

Raben kolejny raz na podium w rankingu TSL

Drukuj | Pobierz w PDF

Podwójne pierwsze miejsce w rankingu firm z branży transport i logistyka, przypadło Grupie Raben. Numer jeden w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze miejsce na podium w ramach przychodów z deklarowanej głównej działalności – usługi logistyczne. Natomiast Fresh Logistics Polska otrzymał wyróżnienie w ramach: przychodów z deklarowanej głównej działalności – transport. Ranking został opracowany i wydany przez Dziennik Gazeta Prawna.

21.06.2017

Tydzień Zdrowia wystartował w Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Joga, Krav Maga, fitness i masaż - tak w Grupie Raben upłynął czerwcowy Tydzień Zdrowia. Dla wszystkich pracowników w całej Polsce, w trosce o ich zdrowie i dobre samopoczucie, przygotowano moc atrakcji promujących sportowy tryb życia. Firma organizuje taki pięciodniowy program już siódmy rok z rzędu.

19.06.2017

Ciężarówki Raben w drodze do Banków Żywności

Drukuj | Pobierz w PDF

Prawie 12 000 palet i ponad 7 000 ton przewiezionej żywności – to wynik niespełna dwuletniej współpracy Grupy Raben z Bankami Żywności w Polsce. Spółka ratuje w ten sposób jedzenie przed zmarnowaniem oraz przekazuje potrzebującym osobom produkty podarowane przez darczyńców. Akcja realizowana jest w ramach strategii zrównoważonego rozwoju Grupy.

01.06.2017

Raben Level up! – czyli dzień otwarty dla studentów

Drukuj | Pobierz w PDF

Raben Logistics Polska stawia na młode talenty. Dlatego w maju 2017, organizuje w swojej siedzibie głównej w Robakowie, koło Poznania, dzień otwarty dla studentów zainteresowanych logistyką. Będzie to okazja dla żaków do spotkania z ekspertami z Grupy Raben i do zdobycia nowych doświadczeń.

19.05.2017

Nowy Magazyn Grupy Raben w Gądkach

Drukuj | Pobierz w PDF

18 maja 2017 roku Grupa Raben oficjalnie otworzyła nową inwestycję w Gądkach. Hala nr 10 to innowacyjny magazyn wysokiego składu, o powierzchni 20 500 m2, dostosowany do przechowywania 34 000 palet, z wydzieloną powierzchnią 400 m2 do obsługi usług dodatkowych VAS oraz 570 m2 przeznaczonych na biura.

19.05.2017

Platyna dla Grupy Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

11 maja 2017 roku Grupa Raben znalazła się na pierwszym miejscu na poziomie platynowym w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2017. W ten sposób po raz kolejny trafiła do grona spółek, które najlepiej zarządzają społeczną odpowiedzialnością biznesu w Polsce. Gala została zorganizowana przez Dziennik Gazetę Prawną podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

17.05.2017

Cluj-Napoca – nowy oddział Grupy Raben w Rumunii

Drukuj | Pobierz w PDF

15 maja 2017 roku Grupa Raben otwiera nowy oddział w Rumunii. Dzięki niemu klienci Raben Logistics Rumunia będą mieli do dyspozycji magazyny tranzytowe o powierzchni 4300 m2 zlokalizowane w trzech miejscach na terenie całego kraju. Nowa jednostka zlokalizowana jest w strefie przemysłowej, niedaleko autostrady w Cluj-Napoca.

15.05.2017

Grupa Raben realizuje kolejne przejęcie w Niemczech

Drukuj | Pobierz w PDF

3 maja 2017 r. - Grupa Raben podpisała umowę o przejęciu oddziału SCHMALZ + SCHÖN Logistik Gruppe w Kamen w Nadrenii Północnej-Westfalii, który zatrudnia około 100 pracowników. Przejęcie jest kolejnym krokiem strategii rozwoju Grupy Raben w Niemczech. Transakcja zostanie sfinalizowana 1 czerwca 2017 po uzyskaniu pozytywnej opinii władz antymonopolowych.

08.05.2017

Złoty Listek Polityki dla Grupy Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Już po raz drugi „Złoty Listek Polityki” trafił w ręce Grupy Raben. Wyróżnienie przyznawane jest przedsiębiorstwom, które prowadzą swoją działalność, realizując założenia społecznej odpowiedzialności biznesu. Zestawienie przygotował Tygodnik Polityka we współpracy z firmą doradczą Deloitte. Partnerem merytorycznym rankingu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

28.04.2017

W Grupie Raben przedsiębiorczość mamy we krwi

Drukuj | Pobierz w PDF

Przedsiębiorczość jest jedną z wartości Grupy Raben i wpisuje się w nasze codzienne działania. Chętnie także dzielimy się nią z młodymi ludźmi. Dlatego w ramach 13. Edycji „Dnia Przedsiębiorczości” Grupie Raben przyznano wyróżnienie „Najaktywniejszej Firmy 2016”. Konkurs organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

25.04.2017

Grupa Raben przejmuje udziały we włoskiej spółce SITTAM

Drukuj | Pobierz w PDF

Grupa Raben przejęła właśnie 20% udziałów w spółce Sittam, która jest liderem na włoskim rynku międzynarodowego transportu drobnicowego: drogowego, morskiego i powietrznego. Siedziba spółki i jej centralny magazyn zlokalizowane są w Cornaredo, niedaleko Mediolanu. Zakup ma na celu wzmocnienie partnerstwa miedzy spółkami.

21.04.2017

Wyróżnienie Lider 2016 dla Raben Logistics Polska

Drukuj | Pobierz w PDF

Firma Raben Logistics Polska otrzymała wyróżnienie w konkursie technologicznym Gazety Bankowej „Lider 2016”, za wdrożenie JDA/Red Prairie. Nagrodzony system stanowi jedno z najnowocześniejszych na świecie modułowych rozwiązań zarządzania magazynem. Dedykowany jest średnim i dużym przedsiębiorstwom, w szczególności tym świadczącym usługi logistyczne.

12.04.2017

Ustawa o monitorowaniu transportu wchodzi w życie

Drukuj | Pobierz w PDF

W dniu 18 kwietnia 2017 roku wchodzi w życie ustawa z dnia 9 marca 2017 roku, o systemie monitorowania transportu drogowego towarów. Ustawa określa kategorie i ilości towarów, które wymagają rejestrowania na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC).

12.04.2017

Etyczna Grupa Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Odpowiedzialne i transparentne relacje w biznesie stanowią podstawę do realizacji skutecznej, długofalowej strategii przedsiębiorstwa. Nawet wysoki zysk nie jest bowiem w stanie zrekompensować utraty klientów i kontrahentów spowodowanej nieetycznymi działaniami.

31.03.2017

Drzwi otwarte – ekstremalnie!

Drukuj | Pobierz w PDF

Nawet obficie padający śnieg i niezbyt sprzyjająca aura nie wystraszyły miłośników motoryzacji, którzy licznie zjawili się w oddziale Grupy Raben w Gniewomierzu 14 stycznia 2017 roku.

30.03.2017

Spotkaj się z ekspertami z Grupy Raben w drodze do Monachium

Drukuj | Pobierz w PDF

Kolejna edycja międzynarodowych targów Transport Logistic w Monachium odbędzie się w dniach 9–12 maja 2017 roku. Impreza jest miejscem spotkań przedstawicieli przemysłu logistycznego z całego świata.

10.03.2017

Fresh Logistics - 15 lat w służbie świeżości

Drukuj | Pobierz w PDF

Spółka Fresh Logistics została powołana do życia w roku 2002. Od początku prowadzonej działalności kluczowym zadaniem Fresh Logistics Polska było ofertowanie transportu i magazynowania produktów świeżych w temperaturze kontrolowanej od +2 stopni do +6 stopni Celsjusza.

16.01.2017

Grupa Raben przejmuje oddziały od Rhenusa

Drukuj | Pobierz w PDF

1 stycznia 2017 roku firma Raben Trans European Germany przejęła operacje dawnych oddziałów spółki Rhenus, położonych w Fellbach oraz Weilimdorf. Akwizycja nastąpiła po uzyskaniu pozytywnej opinii władz antymonopolowych. Umowa zakupu lokalizacji została podpisana 21 lipca 2016 roku. Grupa Raben będzie prowadzić operacje w tych placówkach pod swoją marką.

03.01.2017

„Tańczący z paletami” z zaskakującym finałem

Drukuj | Pobierz w PDF
Zwycięzcy Tańczący z paletami 2016

Każdego roku w magazynach dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji i wypadków. W takim miejscu pracy często mają miejsce zmiażdżenia i upadki z wysokości, pochwycenia przez maszyny i amputacje. Nie brakuje także poparzeń chemicznych oraz ran ciętych.

13.12.2016

Raben Logistics Polska Liderem Logistyki

Drukuj | Pobierz w PDF

Firma Raben Logistics Polska została zdobywcą nagrody Lider Logistyki w kategorii pozycja rynkowa w programie badawczym Operator Logistyczny Roku. To kolejny sukces firmy w jedynym w Polsce programie, podsumowującym jakość usług logistycznych oferowanych klientom.

12.12.2016

Grodziski oddział Raben Logistics Polska z certyfikatem IFS

Drukuj | Pobierz w PDF

Międzynarodowy standard IFS Logistics stworzono z myślą o audytowaniu całego łańcucha dostaw produktów spożywczych i niespożywczych.

12.12.2016

Odsłonięcie tablic Ronda Theodorusa...

18 maja 2017 na rondzie wchodzącym w skład Węzła Gądki miało miejsce oficjalne odsłonięcie...

19.05.2017

Raben Logistics Polska wprowadza Ogólne...

Od 1 lutego 2017 roku Raben Logistics Polska wprowadza Ogólne Warunki Świadczenia Usług...

22.12.2016
Grupa Raben przejmuje GS Frachtlogistik

Grupa Raben przejmuje GS Frachtlogistik

Grupa Raben zwiększa zakres operacji transportowych i magazynowych na południu Niemiec. Umowa...

01.09.2016

Grupa Raben – 10 ciekawych faktów z...

Zainteresowanie raportowaniem pozafinansowym rośnie. W 2015 roku 37 organizacji zgłosiło swoje...

22.08.2016
Grupa Raben przejmuje magazyn w Fellbach od Rhenus Freight Logistics

Grupa Raben przejmuje lokalizację w...

Grupa Raben przejmuje od Rhenus Freight Logistics lokalizację mieszczącą się w Fellbach w...

27.07.2016
Transport z Polski do Wielkiej Brytanii

Grupa Raben na przekór Brexitowi

Wielka Brytania to światowy gracz w handlu. Według danych WTO za 2013 rok Zjednoczone Królestwo...

21.07.2016
Strona 1 / 10

Sprawdź się na drodze!

Szybki kontakt
Klaudyna Polanowska - SkrzypekPR Manager, rzecznik prasowyRaben Management Services+48 61 898 83 07E-MAIL