Grupa Raben podsumowuje rok 2017

Drukuj | Pobierz w PDF

Zwiększenie powierzchni magazynowej pod Poznaniem o 20%, powstanie nowej spółki Raben East, uruchomienie dedykowanego działu badań i rozwoju. A także, przejęcia czterech spółek i gotowość do otwarcia własnej sieci logistycznej w Niemczech, uruchomienie dwóch nowych oddziałów w Rumunii i zakup 20% udziałów we włoskiej spółce Sittam. To tylko niektóre z najważniejszych wydarzeń mijającego roku u lidera polskiej branży TSL.

04.01.2018

Ogólnopolski finał Tańczący z paletami

Drukuj | Pobierz w PDF

W połowie grudnia, 16 wspaniałych rywalizowało w dwóch kategoriach o tytuł najlepszego w wielkim finale Tańczący z paletami. Konkurs przeznaczony jest dla operatorów wózków widłowych, a jego celem jest ich docenienie oraz promowanie bezpiecznych zachowań w magazynie. W tym roku zawody odbyły się już po raz czwarty.

13.12.2017

Raben Transport wyróżniony w badaniu Operator Logistyczny Roku 2017

Drukuj | Pobierz w PDF

W dniu 7 grudnia br. podczas Gali Logistyki, Transportu, Produkcji w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie ogłoszone zostały wyniki XVI edycji badania Operator Logistyczny Roku 2017. Wyróżnienie honorowe w kategorii Najczęściej rekomendowany dostawca usług transportowych w sektorze produkcji zdobyła firma Raben Transport. Wyróżnienie odebrał Paweł Trębicki, dyrektor generalny.

08.12.2017

Ewald Raben honorowym patronem świątecznego konwoju z Niemiec

Drukuj | Pobierz w PDF

Ewald Raben objął honorowy patronat charytatywnego konwoju świątecznego zorganizowanego przez niemiecką Żeńską Organizację Okrągłego Stołu. Ochotnicy z Niemiec przewożą prezenty świąteczne dla potrzebujących dzieci z Rumunii, Ukrainy, Bułgarii i Mołdawii już po raz siedemnasty w konwoju złożonym z ponad 40 ciężarówek. Już po raz szósty Grupa Raben wraz z innymi wolontariuszami stara się, żeby dzieci w biedniejszych rejonach Europy Wschodniej otrzymały podarunki świąteczne.

01.12.2017

Blogerzy z TasteAway w #RabenExpress

Drukuj | Pobierz w PDF

Najpopularniejszy blog podróżniczy w Polsce – TasteAway.pl oraz największa firma transportowo-logistyczna w kraju - Grupa Raben, postanowiły połączyć swoje siły by zrealizować nietypową podróż na stopa do Hamburga. Celem wyprawy było nie tylko dostarczenie ładunku do Niemiec, ale także wspólne promowanie roli transportu i zaprezentowanie pracy zawodowego kierowcy. W efekcie łączny zasięg akcji wyniósł 1 milion.

28.11.2017

Droga do odpowiedzialności Grupy Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Grupa Raben od wielu lat podejmuje i promuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W DNA firmy rodzinnej, opartej o system wartości, w naturalny sposób wpisana jest odpowiedzialność społeczna. "Staramy się patrzeć na działania, które podejmujemy na co dzień, z szerszej perspektywy. Chcemy wspierać międzynarodowe dążenia do kształtowania zrównoważonej gospodarki. Odciskając swoje piętno na szeroko rozumianym otoczeniu, deklarujemy chęć wspierania realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ: zrównoważone miasta i społeczności, akcja klimatyczna oraz zrównoważona produkcja i konsumpcja." - wyjaśnia Ewald Raben, CEO Grupy. Dziś Raben z dumą prezentuje swój trzeci Raport Zrównoważonego Rozwoju.

16.11.2017

Sibiu w Rumunii - dla szybszej obsługi klientów

Drukuj | Pobierz w PDF

Dostawa towarów odbywa się płynniej jeśli współpracujemy z operatorem, który posiada więcej niż jedną lokalizację w danym kraju tak, aby produkty mogły trafiać do miejsc docelowych bezpiecznymi i elastycznymi połączeniami. W związku z tym w dniu 18 października 2017 roku Grupa Raben otworzyła nowy oddział w Sibiu (Nagyszeben) i obecnie spółka Raben Logistics Romania może oferować swoim klientom w Rumunii magazyny tranzytowe o powierzchni 5400 m2 obsługiwanych przez blisko 40 wykwalifikowanych pracowników.

03.11.2017

"E-faktura = wyższa kultura" - Raben posadził 2300 drzew

Drukuj | Pobierz w PDF

Wolontariusze z Grupy Raben wraz z fundacją Aeris Futuro i lokalną społecznością w minioną sobotę (21.10.2017), w okolicach Murowanej Gośliny, posadzili 2300 drzew. Nasadzanie odbyło się w ramach programu „e-faktura=wyższa kultura”, poprzez który firma zachęca swoich klientów do zastępowania papierowych faktur ich elektroniczną wersją. Każda zgoda na e-fakturę to jedno drzewo posadzone w imieniu klienta. Do tej pory, w całej Polsce, Raben posadził prawie 10 000 drzew.

24.10.2017

Raben z nowym partnerem w Turcji

Drukuj | Pobierz w PDF

Minionego lata Grupa Raben nawiązała współpracę z partnerem strategicznym, operatorem Borusan Lojistik. Poszerzając tym samym portfolio swoich usług o usystematyzowane połączenia drobnicowe pomiędzy Unią Europejską i Turcją. Turecki sojusznik jest liderem z ponad 44-letnim doświadczeniem w rodzimym sektorze logistycznym.

06.10.2017

Raben w trosce o kierowców

Drukuj | Pobierz w PDF

Europejska branża transportowa mierzy się obecnie z pogłębiającym się deficytem kierowców. Według raportu PwC do 2023 roku, w samej Polsce zabraknie ich ponad 100 tysięcy. Ogromne znaczenie ma w tym momencie pozyskanie i utrzymanie najlepszych pracowników. Grupa Raben, z myślą o kierowcach przygotowała specjalny program motywacyjno-lojalnościowy, stworzyła w swoich oddziałach dedykowane strefy wypoczynku, buduje zewnętrzne siłownie i organizuje dedykowane eventy.

03.10.2017

Grupa Raben ze światowym standardem GS1

Drukuj | Pobierz w PDF

Grupa Raben wdrożyła niezależny, globalny standard komunikacyjny GS1 XML służący do elektronicznej wymiany informacji pomiędzy kontrahentami. Wprowadzenie go przyczyni się do obniżenia kosztów oraz skróci czas integracji systemów między partnerami biznesowymi.

26.09.2017

Mocarze Tras spotkali się w Serwisie Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Symulator jazdy samochodem ciężarowym, instruktorzy ćwiczeń fitness, porady dietetyka, kursy samoobrony i oczywiście ogromne ciężarówki to tylko niektóre z atrakcji towarzyszących wydarzeniu Mocarze Tras. Event skierowany był do kierowców samochodów ciężarowych i ich rodzin oraz miłośników dużych aut. Odbył się we wrześniu w Serwisie Raben Transport w Gądkach.

 

25.09.2017

Pierwsze miejsce w „Book of Lists”

Drukuj | Pobierz w PDF

We wrześniu 2017 pojawiło się nowe wydanie rocznika „Book of Lists”, Warsaw Business Journal, największego opracowania biznesowego o charakterze rankingowym w Polsce. Grupa Raben zajmuje w tym zestawieniu pierwsze miejsce w kategorii transport i logistyka.

15.09.2017

W Grupie Raben biegamy i pomagamy

Drukuj | Pobierz w PDF

Koncentracja na realizacji wyznaczonego celu, szybkość, determinacja - to właśnie cechy biegacza. Podobnie wartości cenimy w Grupie Raben. Nasi ludzie to doświadczony i zaangażowany zespół, nakierowany na wspólne osiąganie celów. To oni tworzą atmosferę pracy, a także dbają o najwyższe standardy usług. Pielęgnujemy w nich te atrybuty i zachęcamy do biegania. W 2017 roku team Raben zaangażował się w takie imprezy jak: Survival Race; The Color Run; Runmageddon oraz wewnętrzna Rabeniada. Przed nami jeszcze Poznan Business Run. Do biegu start!

16.08.2017

Raben rusza na Wschód – powstaje nowa spółka Raben East

Drukuj | Pobierz w PDF

W odpowiedzi na stałe rosnące zainteresowanie kierunkiem Wschód, Grupa Raben w lipcu postanowiła uruchomić spółkę Raben East sp. z o.o.. Nowy podmiot świadczy usługi międzynarodowego transportu drogowego, w tym regularne połączenia drobnicowe w takich krajach jak m.in. Rosja, Turcja czy Kazachstan. Spółka będzie funkcjonowała jako niezależny podmiot, korzystając z dostępnych rozwiązań Grupy w Europie.

31.07.2017

Genius Lab w Grupie Raben – czyli stawiamy na innowacje!

Drukuj | Pobierz w PDF

Transport i logistyka niemal całkowicie bez papieru, zastosowanie mechanizmów „early warning” do przewidywania ewentualnych przesunięć w terminach dostawy, wykorzystanie zaawansowanych algorytmów przetwarzania obrazów do mierzenia wielkości przesyłki na wejściu do magazynu – to zadania dla Genius Lab. Z początkiem 2017 roku w Grupie Raben został utworzony dedykowany dział ds. badań i rozwoju. Zajmuje się on szeroko pojętymi innowacjami, obejmującymi zarówno optymalizację już funkcjonujących procesów, jak i tworzenie zupełnie nowych modeli działania.

18.07.2017

Grupa Raben przejmuje Busse Logistik w Niemczech

Drukuj | Pobierz w PDF

Pod koniec ubiegłego miesiąca Grupa Raben podpisała umowę o przejęciu udziałów Busse Logistik, z siedzibą w Kassel. Firma zatrudnia ponad 140 pracowników i prowadzi działalność transportową krajową i międzynarodową. Przejęcie wpisuje się w długoterminowy plan rozwoju Grupy na rynku niemieckim. Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu pozytywnej opinii władz antymonopolowych.

05.07.2017

Raben – Marką Godną Zaufania 2017

Drukuj | Pobierz w PDF

Grupa Raben buduje zaufanie swoich klientów na polskim rynku już od ponad 25 lat, a na europejskim od ponad 85 lat. Przez ten czas zaufały nam tysiące klientów. Teraz dodatkowo polscy przedsiębiorcy przyznali nam tytuł Marki Godnej Zaufania 2017. Badanie konkursowe zostało przeprowadzone przez Kantar Millward Brown, na zlecenie wydawcy miesięcznika „My Company Polska”.

22.06.2017

Raben kolejny raz na podium w rankingu TSL

Drukuj | Pobierz w PDF

Podwójne pierwsze miejsce w rankingu firm z branży transport i logistyka, przypadło Grupie Raben. Numer jeden w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze miejsce na podium w ramach przychodów z deklarowanej głównej działalności – usługi logistyczne. Natomiast Fresh Logistics Polska otrzymał wyróżnienie w ramach: przychodów z deklarowanej głównej działalności – transport. Ranking został opracowany i wydany przez Dziennik Gazeta Prawna.

21.06.2017

Tydzień Zdrowia wystartował w Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Joga, Krav Maga, fitness i masaż - tak w Grupie Raben upłynął czerwcowy Tydzień Zdrowia. Dla wszystkich pracowników w całej Polsce, w trosce o ich zdrowie i dobre samopoczucie, przygotowano moc atrakcji promujących sportowy tryb życia. Firma organizuje taki pięciodniowy program już siódmy rok z rzędu.

19.06.2017

Ciężarówki Raben w drodze do Banków Żywności

Drukuj | Pobierz w PDF

Prawie 12 000 palet i ponad 7 000 ton przewiezionej żywności – to wynik niespełna dwuletniej współpracy Grupy Raben z Bankami Żywności w Polsce. Spółka ratuje w ten sposób jedzenie przed zmarnowaniem oraz przekazuje potrzebującym osobom produkty podarowane przez darczyńców. Akcja realizowana jest w ramach strategii zrównoważonego rozwoju Grupy.

01.06.2017

Raben Level up! – czyli dzień otwarty dla studentów

Drukuj | Pobierz w PDF

Raben Logistics Polska stawia na młode talenty. Dlatego w maju 2017, organizuje w swojej siedzibie głównej w Robakowie, koło Poznania, dzień otwarty dla studentów zainteresowanych logistyką. Będzie to okazja dla żaków do spotkania z ekspertami z Grupy Raben i do zdobycia nowych doświadczeń.

19.05.2017

Nowy Magazyn Grupy Raben w Gądkach

Drukuj | Pobierz w PDF

18 maja 2017 roku Grupa Raben oficjalnie otworzyła nową inwestycję w Gądkach. Hala nr 10 to innowacyjny magazyn wysokiego składu, o powierzchni 20 500 m2, dostosowany do przechowywania 34 000 palet, z wydzieloną powierzchnią 400 m2 do obsługi usług dodatkowych VAS oraz 570 m2 przeznaczonych na biura.

19.05.2017

Platyna dla Grupy Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

11 maja 2017 Grupa Raben znalazła się na pierwszym miejscu na poziomie platynowym w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2017. W ten sposób po raz kolejny trafiła do grona spółek, które najlepiej zarządzają społeczną odpowiedzialnością biznesu w Polsce. Gala została zorganizowana przez Dziennik Gazetę Prawną podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

17.05.2017

Cluj-Napoca – nowy oddział Grupy Raben w Rumunii

Drukuj | Pobierz w PDF

15 maja 2017 roku Grupa Raben otwiera nowy oddział w Rumunii. Dzięki niemu klienci Raben Logistics Rumunia będą mieli do dyspozycji magazyny tranzytowe o powierzchni 4300 m2 zlokalizowane w trzech miejscach na terenie całego kraju. Nowa jednostka zlokalizowana jest w strefie przemysłowej, niedaleko autostrady w Cluj-Napoca.

15.05.2017

Grupa Raben realizuje kolejne przejęcie w Niemczech

Drukuj | Pobierz w PDF

3 maja 2017 r. - Grupa Raben podpisała umowę o przejęciu oddziału SCHMALZ + SCHÖN Logistik Gruppe w Kamen w Nadrenii Północnej-Westfalii, który zatrudnia około 100 pracowników. Przejęcie jest kolejnym krokiem strategii rozwoju Grupy Raben w Niemczech. Transakcja zostanie sfinalizowana 1 czerwca 2017 po uzyskaniu pozytywnej opinii władz antymonopolowych.

08.05.2017

Złoty Listek Polityki dla Grupy Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Już po raz drugi „Złoty Listek Polityki” trafił w ręce Grupy Raben. Wyróżnienie przyznawane jest przedsiębiorstwom, które prowadzą swoją działalność, realizując założenia społecznej odpowiedzialności biznesu. Zestawienie przygotował Tygodnik Polityka we współpracy z firmą doradczą Deloitte. Partnerem merytorycznym rankingu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

28.04.2017

W Grupie Raben przedsiębiorczość mamy we krwi

Drukuj | Pobierz w PDF

Przedsiębiorczość jest jedną z wartości Grupy Raben i wpisuje się w nasze codzienne działania. Chętnie także dzielimy się nią z młodymi ludźmi. Dlatego w ramach 13. Edycji „Dnia Przedsiębiorczości” Grupie Raben przyznano wyróżnienie „Najaktywniejszej Firmy 2016”. Konkurs organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

25.04.2017

Grupa Raben przejmuje udziały we włoskiej spółce SITTAM

Drukuj | Pobierz w PDF

Grupa Raben przejęła właśnie 20% udziałów w spółce Sittam, która jest liderem na włoskim rynku międzynarodowego transportu drobnicowego: drogowego, morskiego i powietrznego. Siedziba spółki i jej centralny magazyn zlokalizowane są w Cornaredo, niedaleko Mediolanu. Zakup ma na calu wzmocnienie partnerstwa miedzy spółkami.

21.04.2017

Wyróżnienie Lider 2016 dla Raben Logistics Polska

Drukuj | Pobierz w PDF

Firma Raben Logistics Polska otrzymała wyróżnienie w konkursie technologicznym Gazety Bankowej „Lider 2016”, za wdrożenie JDA/Red Prairie. Nagrodzony system stanowi jedno z najnowocześniejszych na świecie modułowych rozwiązań zarządzania magazynem. Dedykowany jest średnim i dużym przedsiębiorstwom, w szczególności tym świadczącym usługi logistyczne.

12.04.2017

Ustawa o monitorowaniu transportu wchodzi w życie

Drukuj | Pobierz w PDF

W dniu 18 kwietnia 2017 roku wchodzi w życie ustawa z dnia 9 marca 2017 roku, o systemie monitorowania transportu drogowego towarów. Ustawa określa kategorie i ilości towarów, które wymagają rejestrowania na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC).

12.04.2017

Etyczna Grupa Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Odpowiedzialne i transparentne relacje w biznesie stanowią podstawę do realizacji skutecznej, długofalowej strategii przedsiębiorstwa. Nawet wysoki zysk nie jest bowiem w stanie zrekompensować utraty klientów i kontrahentów spowodowanej nieetycznymi działaniami.

31.03.2017

Drzwi otwarte – ekstremalnie!

Drukuj | Pobierz w PDF

Nawet obficie padający śnieg i niezbyt sprzyjająca aura nie wystraszyły miłośników motoryzacji, którzy licznie zjawili się w oddziale Grupy Raben w Gniewomierzu 14 stycznia 2017 roku.

30.03.2017

Spotkaj się z ekspertami z Grupy Raben w drodze do Monachium

Drukuj | Pobierz w PDF

Kolejna edycja międzynarodowych targów Transport Logistic w Monachium odbędzie się w dniach 9–12 maja 2017 roku. Impreza jest miejscem spotkań przedstawicieli przemysłu logistycznego z całego świata.

10.03.2017

Fresh Logistics - 15 lat w służbie świeżości

Drukuj | Pobierz w PDF

Spółka Fresh Logistics została powołana do życia w roku 2002. Od początku prowadzonej działalności kluczowym zadaniem Fresh Logistics Polska było ofertowanie transportu

i magazynowania produktów świeżych w temperaturze kontrolowanej od +2 stopni Celsjusza do +6 stopni Celsjusza.

16.01.2017

Grupa Raben przejmuje oddziały od Rhenusa

Drukuj | Pobierz w PDF

1 stycznia 2017 roku firma Raben Trans European Germany przejęła operacje dawnych oddziałów spółki Rhenus, położonych w Fellbach oraz Weilimdorf. Akwizycja nastąpiła po uzyskaniu pozytywnej opinii władz antymonopolowych. Umowa zakupu lokalizacji została podpisana 21 lipca 2016 roku. Grupa Raben będzie prowadzić operacje w tych placówkach pod swoją marką.

03.01.2017

„Tańczący z paletami” z zaskakującym finałem

Drukuj | Pobierz w PDF
Zwycięzcy Tańczący z paletami 2016

Każdego roku w magazynach dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji i wypadków. W tym miejscu pracy często mają miejsce zmiażdżenia i upadki z wysokości, pochwycenia przez maszyny i amputacje. Nie brakuje także poparzeń chemicznych oraz ran ciętych.

13.12.2016

Raben Logistics Polska Liderem Logistyki

Drukuj | Pobierz w PDF

Firma Raben Logistics Polska została zdobywcą nagrody Lider Logistyki w kategorii pozycja rynkowa w programie badawczym Operator Logistyczny Roku. To kolejny sukces firmy w jedynym w Polsce programie, podsumowującym jakość usług logistycznych oferowanych klientom.

12.12.2016

Grodziski oddział Raben Logistics Polska z certyfikatem IFS

Drukuj | Pobierz w PDF

Międzynarodowy standard IFS Logistics stworzono z myślą o audytowaniu całego łańcucha dostaw produktów spożywczych i niespożywczych.

12.12.2016

Odsłonięcie tablic Ronda Theodorusa...

18 maja 2017 na rondzie wchodzącym w skład Węzła Gądki miało miejsce oficjalne odsłonięcie...

19.05.2017

Raben Logistics Polska wprowadza Ogólne...

Od 1 lutego 2017 roku Raben Logistics Polska wprowadza Ogólne Warunki Świadczenia Usług...

22.12.2016

Grupa Raben przejmuje GS Frachtlogistik

Grupa Raben zwiększa zakres operacji transportowych i magazynowych na południu Niemiec. Umowa...

01.09.2016

Grupa Raben – 10 ciekawych faktów z...

Zainteresowanie raportowaniem pozafinansowym rośnie. W 2015 roku 37 organizacji zgłosiło swoje...

22.08.2016

Grupa Raben przejmuje lokalizację w...

Grupa Raben przejmuje od Rhenus Freight Logistics lokalizację mieszczącą się w Fellbach w...

27.07.2016

Grupa Raben na przekór Brexitowi

Wielka Brytania to światowy gracz w handlu. Według danych WTO za 2013 rok Zjednoczone Królestwo...

21.07.2016
Strona 1 / 10
Pobierz aplikację
RABENITY

Poznaj nasze usługi

Szybki kontakt
Klaudyna Polanowska - SkrzypekPR Manager, rzecznik prasowyRaben Management Services+48 61 898 83 07E-MAIL
Zapytaj