Złoty Listek Polityki dla Grupy Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Już po raz drugi „Złoty Listek Polityki” trafił w ręce Grupy Raben. Wyróżnienie przyznawane jest przedsiębiorstwom, które prowadzą swoją działalność, realizując założenia społecznej odpowiedzialności biznesu. Zestawienie przygotował Tygodnik Polityka we współpracy z firmą doradczą Deloitte. Partnerem merytorycznym rankingu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Grupa Raben realizuje strategię zrównoważonego rozwoju od 2010 roku. Celem firmy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu jest wyznaczanie zrównoważonych trendów w branży, które przynoszą wartość dodaną otoczeniu.

Działania CSR Grupy Raben realizowane są w oparciu o pięć filarów strategicznych:

  • troska o zdrowie i bezpieczeństwo;
  • partnerstwo, edukacja, dialog z interesariuszami;
  • zapewnienie atrakcyjnych warunków pracy i utrzymanie najlepszych pracowników;
  • kompensowanie negatywnego wpływu na środowisko;
  • promocja transportu oraz roli usług logistycznych.

„W Grupie Raben mamy świadomość, że nie funkcjonujemy w wydzielonej przestrzeni społecznej. Nasz rozwój, wzrost i innowacyjność przekładają się na jakość życia w otoczeniu. A podstawą prowadzenia zrównoważonej działalności jest dialog z otoczeniem. Dlatego od lat prowadzimy sesje dialogowe z interesariuszami. Na bazie ich rezultatów wypracowaliśmy strategię zaangażowania społecznego, która determinuje kluczowe dla lokalnych społeczności obszary wsparcia: edukacja, bezpieczeństwo i ekologia.”-  mówi Jakub Krzewina, koordynator ds. CSR w Grupie Raben, i dodaje – „Jak widać nasze wysiłki zostały docenione przez jurorów plebiscytu „Polityki”, to bardzo nas cieszy i daje energię do dalszych działań.

Po raz szósty tygodnik POLITYKA wspólnie z firmą doradczą Deloitte przeprowadzili wśród największych polskich firm ankietę na temat społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i zrównoważonego rozwoju. Jej analiza pozwoliła wyłonić trzy grupy firm, którym przyznane zostały Złote, Srebrne lub Białe Listki CSR. W tegorocznym zestawieniu wzięło udział 111 przedsiębiorstw. Ankieta, którą wypełniały firmy, została przygotowana na podstawie wytycznych międzynarodowej normy społecznej odpowiedzialności ISO 26000.

 

 

28.04.2017

Sprawdź się na drodze!

Newsletter