W Grupie Raben przedsiębiorczość mamy we krwi

Drukuj | Pobierz w PDF

Przedsiębiorczość jest jedną z wartości Grupy Raben i wpisuje się w nasze codzienne działania. Chętnie także dzielimy się nią z młodymi ludźmi. Dlatego w ramach 13. Edycji „Dnia Przedsiębiorczości” Grupie Raben przyznano wyróżnienie „Najaktywniejszej Firmy 2016”. Konkurs organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Dzień przedsiębiorczości to program edukacyjny przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego ideą jest włączenie dorosłych – wolontariuszy z firm i instytucji – w edukację młodych ludzi. Dzięki zaangażowaniu tych osób uczniowie w całym kraju mogą spędzić w jednym dniu kilka godzin na konkretnym stanowisku pracy. W tym czasie weryfikują swoje wyobrażenia o danym zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują od wolontariusza wszelkie praktyczne informacje, których nie zapewni im wiedza akademicka czy studiowanie podręczników.

W 2016 roku w Dniu przedsiębiorczości uczestniczyło ponad 36 tysięcy uczniów z 699 szkół ponadgimnazjalnych oraz 36 tysięcy wolontariuszy z ponad 14 tysięcy firm i instytucji.

Przedstawiciele najaktywniejszych firm i instytucji odebrali statuetki i dyplomy z rąk Pani Iwony Sroki, Przewodniczącej Rady Fundacji oraz Pani Poseł Ewy Tomaszewskiej, członka Komitetu Honorowego Dnia przedsiębiorczości. W imieniu Raben dyplom odebrał Jarosław Skupiński, HR Business Partner koordynujący program w Grupie Raben

Dzień Przedsiębiorczości to dla młodych ludzi niezwykła szansa na pierwszy kontakt z zawodem i zdobycie cennego doświadczenia. W Grupie Raben, chętnie dzielimy się naszą wiedzą i cieszymy się, że możemy pomóc młodym talentom w podjęciu trafnych decyzji dotyczących ich dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. – mówi Jarosław Skupiński, i dodaje – „W tym roku po raz kolejny organizujemy Dzień Przedsiębiorczości, który ze względu na skalę działalności naszej firmy, nazywamy Tygodniem Przedsiębiorczości.”

W 2017 roku Tydzień Przedsiębiorczości w Grupie Raben odbędzie się między 24 a 28 kwietnia. Weźmie w nim udział 18 oddziałów firmy w 7 krajach. Plan wizyt uczniów ponadgimnazjalnych szkół logistycznych obejmuje miedzy innymi: interaktywne warsztaty pod hasłem „Droga produktu” prowadzone przez specjalistów z różnych działów, wycieczkę po magazynie z przewodnikiem. A także takie atrakcje jak zwiedzanie kabiny ciężarówki, rozmowę z kierowcą oraz konkurs z nagrodami.

Dzień Przedsiębiorczości jest organizowany w oddziałach Grupy Raben już od 2008 roku. W 2016 roku wzięło w nim udział łącznie 520 uczniów.

 

 

25.04.2017

Sprawdź się na drodze!

Newsletter