W Grupie Raben biegamy i pomagamy

Drukuj | Pobierz w PDF

Koncentracja na realizacji wyznaczonego celu, szybkość, determinacja - to właśnie cechy biegacza. Podobne wartości cenimy w Grupie Raben. Nasi ludzie to doświadczony i zaangażowany zespół, nakierowany na wspólne osiąganie celów. To oni tworzą atmosferę pracy, a także dbają o najwyższe standardy usług. Pielęgnujemy w nich te atrybuty i zachęcamy do biegania. W 2017 roku team Raben zaangażował się w takie imprezy jak: Survival Race; The Color Run; Runmageddon oraz wewnętrzna Rabeniada. Przed nami jeszcze Poznan Business Run. Do biegu, start!

Jednym z celów odpowiedzialnego biznesu w Grupie Raben jest troska o zdrowie oraz bezpieczeństwo pracowników. Dlatego właśnie, firma szczególny nacisk kładzie na filozofię SHE (Safety, Health and Environment), w ramach której nie tylko jest budowana silna kultura bezpieczeństwa wśród pracowników i dostawców, ale także w sposób szczególny Raben dba o zdrowie swoich pracowników. Jak? Między innymi, już od siedmiu lat, organizowany jest Tydzień Zdrowia. Ten pięciodniowy program promujący zdrowy tryb życia został opracowany przez specjalistów, z myślą o odciągnięciu pracowników od biurek chociaż na chwilę. Celem programu jest wypracowanie w załodze Raben zdrowego nawyku do ruszania się i dbania o siebie.

To nie wszystko. Grupa zachęca swoich pracowników do wszelkich form ruchu w biurze i poza nim. Powstają zewnętrzne siłownie dla kierowców obok oddziałów na terenie Polski i Niemiec. Raz do roku, organizowany jest wewnętrzny, międzynarodowy turniej piłki nożnej Raben Cup oraz bieg pracowniczy pod nazwą Rabeniada. Takie wydarzenia jak Survival Race, The Color Run Poznań; Runmageddon Poznań czy Business Run, doskonale wpisują się w firmowy program dbania o zdrowie. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza Poznań Business Run, ponieważ jest to pomaganie poprzez bieganie, a Grupa Raben CSR ma wpisany w swoje DNA. Dlatego właśnie, do tegorocznej edycji przyłączyło się kilka drużyn z różnych działów.

„Poznan Business Run to bieg jedyny w swoim rodzaju. Sportowa formuła biegu, liczony czas oraz profesjonalna organizacja wzbudzają pozytywną rywalizację wśród naszych drużyn.  Zebranie chętnych pracowników Grupy Raben do wzięcia udziału w biegu charytatywnym trwa zazwyczaj parę chwil. Tak duże zaangażowanie współpracowników w pomaganie potrzebującym jest niezwykle satysfakcjonujące.” – mówi Jarosław Skupiński, HR Business Partner w Grupie Raben, który kolejny rok z rzędu startuje w Poznań Business Run.

CSR w Grupie Raben

Prawie 12 000 palet i ponad 7 000 ton żywności przewiezionych charytatywnie w ramach współpracy z Bankami Żywności, 3200 posadzonych drzew w ramach akcji e-faktura=wyższa kultura, 1500 dzieci objętych programem edukacyjnym „Transport jest Potrzebny” oraz 13 sesji dialogowych z udziałem 116 interesariuszy. To tylko niektóre wyniki Grupy z zakresu odpowiedzialnego biznesu. Swoją strategię zrównoważonego rozwoju Raben realizuje od 2010 roku. Celem firmy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu jest wyznaczanie zrównoważonych trendów w branży, które przynoszą wartość dodaną otoczeniu.

Odpowiedzialność społeczna Grupy Raben opiera się na świadomości, że tak duży podmiot nie funkcjonuje w wydzielonej przestrzeni społecznej. Rozwój, wzrost i innowacyjność firmy przekładają się na jakość życia w otoczeniu. A podstawą prowadzenia zrównoważonej działalności jest dialog z otoczeniem. Dlatego od lat Raben prowadzi sesje dialogowe z interesariuszami. Na bazie ich rezultatów firma wypracowała strategię zaangażowania społecznego, która determinuje kluczowe dla lokalnych społeczności obszary wsparcia: edukacja, bezpieczeństwo i ekologia.

 

 

16.08.2017

Sprawdź się na drodze!

Newsletter