Społecznie odpowiedzialna Grupa Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

18 czerwca została ogłoszona lista firm najbardziej zaangażowanych na rzecz CSR w Polsce – Ranking Odpowiedzialnych Firm. Grupa Raben, po raz kolejny znalazła się w tym odpowiedzialnym gronie, zajmując drugie miejsce w zestawieniu branżowym: „usługi, handel i transport” oraz szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Jest to już 12. edycja zestawienia, w którym największe spółki w Polsce oceniane są pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Wzięło w niej udział 70 firm.

Grupa Raben realizuje strategię zrównoważonego rozwoju od 2010 roku. Celem firmy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu jest wyznaczanie zrównoważonych trendów w branży, które przynoszą wartość dodaną otoczeniu.

Działania CSR Grupy Raben realizowane są w oparciu o pięć filarów strategicznych:

  • troska o zdrowie i bezpieczeństwo;
  • partnerstwo, edukacja, dialog z interesariuszami;
  • zapewnienie atrakcyjnych warunków pracy i utrzymanie najlepszych pracowników;
  • kompensowanie negatywnego wpływu na środowisko;
  • promocja transportu oraz roli usług logistycznych.

„Kolejny rok z rzędu w czołówce polskich firm CSR. To dla nas duża odpowiedzialność i bodziec do działania, nie tylko na ten rok. Dziękujemy i podejmujemy odpowiedzialne wyzwanie.” – powiedział Jakub Krzewina, koordynator ds. CSR w Grupie Raben, po odebraniu wyróżnienia.

Pełne zestawienie i omówienie Rankingu Odpowiedzialnych Firm ukazało się na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” 18 czerwca. Od 2018 r. organizatorem ROF jest Koźmiński Business Hub. Partnerami merytorycznymi są Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Global Compact Network Poland. Za weryfikację odpowiada Deloitte.

Autorami zestawienia są prof. Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki, dziennikarz.

 

16.06.2018

Sprawdź się na drodze!

Newsletter