Raben Polska Operatorem Logistycznym roku 2015

Drukuj | Pobierz w PDF

Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z wagi lojalności Klientów oraz powiązania tego czynnika z efektami finansowymi takimi jak rentowność i wzrost organizacji. Badaniu zadowolenia i „wierności” odbiorców usług świadczonych przez firmy logistyczne służy Program Operator Logistyczny Roku. Tegoroczna, czternasta już edycja, wyłoniła firmy, których serwis Klienci oceniają najlepiej.

Podczas uroczystej Gali Logistyki, która odbyła się w Warszawie, 3 grudnia 2015 roku, nastąpiło ogłoszenie najlepszych usługodawców w branży logistycznej. W zaszczytnym gronie, wyłonionym przez Klientów korzystających z usług branży TSL, znalazła się firma Raben Polska, która została Laureatem Złotego Godła.
"Wierzymy, że tylko dwustronna komunikacja może przyczynić się do rozwoju firmy. Dlatego cyklicznie pytamy naszych Klientów, za sprawą wewnętrznych badań satysfakcji, które elementy naszej działalności wymagają poprawy. Prowadzimy również sesje dialogowe z lokalną społecznością, by dowiedzieć się, jakim jesteśmy sąsiadem. Uzyskane we wszystkich badaniach odpowiedzi analizujemy, przygotowując plany działań usprawniających. Dziś znaczenie emocji ma bardzo ważny wymiar, a poznanie poziomu satysfakcji usługobiorców staje się obowiązkiem dostawcy. Chcielibyśmy zatem podziękować naszym Klientom za ich opinie, które stanowią dla nas drogowskaz zmian. Wierzymy, że otwartość na dialog i chęć doskonalenia przynosi korzyści wszystkim stronom. Otrzymana nagroda jest dla nas nie tylko potwierdzeniem obrania właściwej strategii, ale także deklaracją zaufania, którego nie chcemy zawieść" - komentuje Janusz Anioł, Dyrektor Generalny Raben Polska.

"Laureat pierwszej nagrody, Złotego Godła, tegorocznej czternastej edycji programu Operator Logistyczny Roku Raben Polska, to (licząc wraz z powiązanymi spółkami Fresh Logistics i Raben Transport) największy gracz na rynku usług logistycznych w naszym kraju, jedyna firma wyróżniana we wszystkich edycjach programu, zwycięzca pierwszej jego edycji w 2002 i ósmej w 2009 roku. Za granicą częściej bodaj niż w Polsce uważana za „polską firmę”, gdyż silnie utożsamiana jest z niezrównanym sukcesem, który odniosła właśnie w Polsce, dzięki historycznej szansie rozwoju otrzymanej tu przed ćwierćwieczem. Lepiej niż korporacje pasuje do roli symbolu rozwoju logistyki w Polsce, gdyż pozostała firmą rodzinną (właściciel w Polsce założył rodzinę), kierowaną z Polski, przez polskich menedżerów. Dla polskich klientów Grupa Raben to firma o najsilniejszej pozycji na rynku usług logistycznych, zbudowanej na trzech filarach: największym doświadczeniu i wiarygodności biznesowej, największego na całym rynku potencjału konkurencyjnego, oraz najbardziej zróżnicowanego i kompleksowego pakietu usług. Klienci wyróżniają też szczególnie firmę na tle konkurentów za kompetencje w zarządzaniu procesami logistycznymi (informatyzacja) oraz innowacyjność rozwiązań organizacyjnych i technologicznych" – komentuje Piotr Szreter, twórca badania.

04.12.2015

Sprawdź się na drodze!

Newsletter