Raben dba o zdrowie pracowników

Drukuj | Pobierz w PDF

Praktyka pokazuje, że okresowe i kontrolne badania „kodeksowe” nie mają wiele wspólnego z możliwością diagnozowania ogólnego stanu zdrowia pracowników, a samo oferowanie im pakietów medycznych nie jest wystarczającą motywacją do korzystania z regularnej profilaktyki. Liczne badania wskazują, że Polacy nadal nie lubią się badać, a troskę o zdrowie pojmują jako leczenie, a nie zapobieganie chorobom (1).

Grupa Raben w ramach troski o pracowników od 6 lat organizuje Tydzień Zdrowia. Pięciodniowy program promujący zdrowy tryb życia został opracowany przez specjalistów z zakresu wellnessu Hotelu Provita w Kołobrzegu.

Do pracowników codziennie wysyłane są newslettery, które w tym roku dotyczyły zbilansowanej diety, pozytywnej motywacji, aktywności fizycznej, cyfrowego detoksu oraz klimatoterapii. Dodatkowo, uczestnicy programu mogli wziąć udział w spotkaniach z dietetykami, trenerami fitness, ergonomistami, lekarzami, kosmetyczkami oraz masażystami. Work-life balance promowany był również za sprawą warsztatów z fotografii. We wspomnianych spotkaniach i warsztatach wzięło udział niemal 500 osób.

Anonimowa ankieta przeprowadzona po badaniu pokazała, że Zdrowy Tydzień przekonał niemal 90% Pracowników Grupy Raben, że warto zainteresować się zdrowym stylem życia i poświęcić zdrowiu więcej czasu. Wskaźnik zadowolenia z udziału w akcji wyniósł 87%.

„Każdego roku modyfikujemy program, by odpowiadał na potrzeby uczestników, ale także był aktualny w kontekście zmian społecznych. Z tej przyczyny w tegorocznej edycji pojawił się dzień poświęcony cyfrowemu detoksowi. Wierzymy, że Zdrowy Tydzień, który odbywa się już po raz szósty w niemal wszystkich krajach, w których prowadzimy działalność, przyczyni się nie tylko do poprawy samopoczucia osób zatrudnionych w Grupie Raben, ale i do zwiększenia ich satysfakcji z pracy” - komentuje Marta Szymborska, Kierownik ds. PR i CSR w Grupie Raben.

(1) www.wtrosceozdrowie.org.pl/indeks_zdrowia.html

23.05.2016
Pobierz aplikację
RABENITY

Poznaj nasze usługi

Newsletter