Odsłonięcie tablic Ronda Theodorusa Raben w Gądkach

Drukuj | Pobierz w PDF

18 maja 2017 na rondzie wchodzącym w skład Węzła Gądki miało miejsce oficjalne odsłonięcie tablic Ronda Theodorusa Raben. Nowa nazwa to hołd oddany założycielowi pierwszego oddziału firmy Raben w Polsce. Uroczystość uświetniła obecność przedstawicieli lokalnych władz miasta Kórnik oraz Ewalda Raben, obecnego CEO Grupy Raben i syna Theo.

Pomysł na nazwę ronda to oddolna inicjatywa pracowników Grupy Raben, którzy bardzo mocno zaangażowali się w projekt i zaszczepili go w sercach lokalnych władz. Wynikiem tych rozmów Rada Miasta i Gminy Kórnik nadała rondu imię Theodorusa Raben.

Dla Grupy Raben, z centralą w Robakowie postać Theodorusa Rabena ma ogromne znaczenie. To właśnie on po raz pierwszy zainicjował działalność transportową firmy w Polsce, otwierając w 1991 roku nowy oddział spółki w Baranowie koło Poznania.

Theo Raben urodził się w 1937 roku, sześć lat po tym jak jego ojciec Jan Raben założył w holenderskiej miejscowości Meddo firmę Raben Transport. W 1960 roku Theo przejął prowadzanie firmy od ojca. W wolnym czasie był pasjonatem autokrosu. W 1990 roku został nawet holenderskim mistrzem w klasie „Kever”. Na stronie internetowej autokrosowego zespołu z holenderskiego Lievelde wspominają go słowami: „Stworzył wspaniałą firmę, ale niezwykłą cecha Theo to jego otwarte usposobienie, którym zarażał innych.”

Theo był częstym gościem w Polsce, poznając ludzi i kraj, który jego syn - Ewald wybrał na swój dom. Wspierał inwestycje i rozwój Grupy Raben oraz jak każdy rodzic cieszył się sukcesami swoich dzieci. Odszedł po długiej chorobie w lutym 2016 roku.

Jego synowie, Marco i Ewald przejęli po swoim ojcu pałeczkę w prowadzeniu rodzinnej firmy i ukierunkowali jej rozwój głównie na Europę Środkowo-Wschodnią.

19.05.2017

Sprawdź się na drodze!

Newsletter