Nowy Magazyn Grupy Raben w Gądkach

Drukuj | Pobierz w PDF

18 maja 2017 roku Grupa Raben oficjalnie otworzyła nową inwestycję w Gądkach. Hala nr 10 to innowacyjny magazyn wysokiego składu, o powierzchni 20 500 m2, dostosowany do przechowywania 34 000 palet, z wydzieloną powierzchnią 400 m2 do obsługi usług dodatkowych VAS oraz 570 m2 przeznaczonych na biura.

Firma Raben Logistics Polska po rozbudowie dysponuje w Gądkach magazynami o powierzchni ponad 120.000 m2 oraz zapewnia powyżej 160.000 miejsc paletowych euro dostępnych dla klientów firmy.

Nowa inwestycja jest efektem rozszerzenia współpracy z jednym z naszych kluczowych klientów, firmą Bolsius Polska Sp. z o.o. i wyjściem naprzeciw nowym oczekiwaniom. Dzięki niej dotychczasowa powierzchnia magazynowa Grupy Raben w Gądkach zwiększy się o ponad 20%.” – wyjaśnia Wojciech Szafran, dyrektor regionu w Raben Logistics Polska, i dodaje – „Na lokalizację hali numer 10 wybraliśmy wspólnie okolice Poznania, ponieważ Wielkopolska jest nadal ciekawą alternatywą dla magazynów, z których realizowana jest wysyłka towarów na rynki Europy Zachodniej.”

"Zwiększona pojemność nowego magazynu w Gądkach jest kluczem do optymalizacji łańcucha dostaw Bolsius i zbliżania nas do naszych klientów" - mówi Bas Kersten, menedżer ds. Dostaw Bolsius International - "od 20 kwietnia 2017 r. ważne europejskie rynki, w tym Austria i Niemcy, są obsługiwane z magazynu w Gądkach"

Hala numer 10 jest innowacyjnym magazynem wysokiego składu, dostosowanym do zróżnicowanych potrzeb klientów Grupy Raben. Poza pojemnością dostosowaną do 34.000 miejsc paletowych magazyn wyposażony jest w świetliki zapewniające stały dostęp do światła dziennego oraz nowoczesne rozwiązania przeciwpożarowe.

Uroczystość uruchomienia nowej inwestycji Grupy Raben została uświetniona oficjalnym odsłonięciem tablic z nową nazwą Ronda Theodorusa Raben w Gądkach. Jest to jedno z rond wchodzących w skład Węzła Gądki, któremu w wyniku oddolnej inicjatywy pracowników firmy Rada Miasta i Gminy Kórnik nadały imię Theodorusa Raben.

Theo Raben urodził się w 1937 roku, sześć lat po tym jak jego ojciec Jan Raben założył w holenderskiej miejscowości Meddo firmę Raben Transport. W 1960 roku Theo przejął prowadzanie firmy od ojca. Następnie po raz pierwszy zainicjował działalność transportową w Polsce, gdzie w 1991 roku otworzył nowy oddział firmy. Jego synowie, Marco i Ewald przejęli po swoim ojcu pałeczkę w prowadzeniu firmy rodzinnej i ukierunkowali jej rozwój głównie na Europę Środkowo-Wschodnią.

19.05.2017

Sprawdź się na drodze!

Newsletter