Mocarze Tras spotkali się w Serwisie Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Symulator jazdy samochodem ciężarowym, instruktorzy ćwiczeń fitness, porady dietetyka, kursy samoobrony i oczywiście ogromne ciężarówki to tylko niektóre z atrakcji towarzyszących wydarzeniu Mocarze Tras. Event skierowany był do kierowców samochodów ciężarowych i ich rodzin oraz miłośników dużych aut. Odbył się we wrześniu w Serwisie Raben Transport w Gądkach.

Na uczestników niedzielnego wydarzenia czekały atrakcje zorganizowane przez Raben Transport wspólnie z partnerami, fundacją Truckers Life oraz klubem MAN Trucker’s World. Co dokładnie się działo?

Kursy samoobrony z instruktorami Krav Magi, pokazy ćwiczeń, wykonywanych w kabinie ciężarówki i na zewnętrznej siłowni oraz z wykorzystaniem pojazdów ciężarowych, kuchnia live z przykładami prostych dań do przygotowania w trasie oraz symulator jazdy samochodem ciężarowym. Do tego stanowiska dietetyków z Koła Naukowego Dietetyków z Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którzy sprawdzali stan zdrowia i kondycję kierowców oraz poddali analizie skład ich ciała.

To nie wszystko. Nie zabrakło także rozmów o bezpieczeństwie na drodze oraz o tajemniczych usterkach i awariach pojazdów ciężarowych. Nasi eksperci z serwisu podpowiadali jak sobie z nimi radzić, a koledzy z MAN przybyli ze swoim zestawem ProfiDrive oraz instruktorami jazdy i pokazali nam jak jeździć ekonomicznie i ekologicznie. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych, takich jak chociażby kino bezpieczeństwa w trucku Raben.

Celem wydarzenia było pokazanie pracy zawodowych kierowców. Zwrócenie uwagi na specyfikę ich stylu życia oraz możliwości jakie mają w trasie, pod kątem ćwiczeń oraz zdrowego odżywiania.

Zawód kierowcy jest niezwykle odpowiedzialny i bywa trudny, ale z drugiej strony jest ogromnie ciekawy. To ciągłe podróże, piękne widoki, odkrywanie nowych miejsc i miast, smakowanie potraw, poznawanie ludzi. Wydarzenie Mocarze Tras ma na celu opowiedzenie o tym pięknym zawodzie i docenienie kierowców. Ponieważ bez ich wysiłku i zaangażowania półki sklepowe byłyby puste, a nam brakowałoby dostępu do wszelakich dóbr i towarów, bo nie miałby ich kto dostarczyć.

Z jednej strony spotkanie było skierowane do samych kierowców, dla których Raben Transport, fundacja Truckers Life oraz MAN Trucker’s World Polska przygotowały moc porad dotyczących atrakcji w trasie i samego stylu życia. Z drugiej strony niedzielna impreza była szansą dla wszystkich zainteresowanych samochodami ciężarowymi, pracą i stylem życia kierowców na poznanie bliżej tej grupy zawodowej oraz ogromnych aut.

25.09.2017

Sprawdź się na drodze!

Newsletter