Księgowość Grupy Raben nad Maltą

Drukuj | Pobierz w PDF

Pracownicy coraz częściej wymieniają warunki zatrudnienia jako czynnik wpływający na ich satysfakcję. Wśród istotnych, wskazywanych elementów, pojawiają się: opieka zdrowotna, dostęp do pakietów sportowych oraz ergonomiczne biuro. Złe warunki pracy i długotrwały stres w miejscu pracy mogą mieć poważne konsekwencje dla pracownika. Mogą one bowiem prowadzić do wyczerpania fizycznego i psychicznego oraz odczuwania dolegliwości somatycznych.[1]

Grupa Raben nieustannie udoskonala warunki pracy, które zapewnia 4700 osobom zatrudnionym w Polsce. Badania satysfakcji pokazują, iż pracownicy doceniają starania pracodawcy, bowiem 80% z nich jest zadowolonych w warunków i otoczenia, w którym pracują.

Z końcem 2013 roku Grupa Raben zaczęła tworzyć w Robakowie pod Poznaniem centrum usług wspólnych (Shared Service Centre – SSC), realizujące usługi księgowe dla spółek niemieckich i holenderskich z Polski. Dziś SSC liczy aż 50 osób, które od końca marca 2016 roku przeniosły się do nowego biura zlokalizowanego w Malta Office Park w Poznaniu. Malta Office Park to nowoczesny kompleks biurowy składający się z sześciu niezależnych budynków. Inwestycję charakteryzuje nowoczesna architektura oraz wykorzystanie najnowszych technologii oraz materiałów wysokiej jakości.

Zespół SSC Grupy Raben planuje dwukrotne zwiększenie zatrudnienia w długoterminowej perspektywie wraz z dynamicznym rozwojem firmy w Europie.

„W branży B2B, którą reprezentujemy, najistotniejszym czynnikiem są ludzie. Dlatego satysfakcja naszych pracowników ma dla nas kluczowe znaczenie. Mamy świadomość wpływu warunków pracy na zdrowie i zadowolenie zatrudnionych osób. Z tej przyczyny dbamy nie tylko o bezpieczeństwo miejsca pracy, ale również zapewniamy pakiety medyczne i sportowe. Nowe biuro, zlokalizowane w Malta Office Park w Poznaniu, spełnia wszystkie nasze wymogi, zarówno ergonomiczne, jak i środowiskowe. Jednak naszym najważniejszym wyróżnikiem jako pracodawcy jest rozwój kompetencji i wiedzy osób zatrudnionych. Naszym pracownikom zapewniamy pogłębienie wiedzy eksperckiej i warunki sprzyjające wzrostowi profesjonalizmu” – komentuje Sylwia Gołuchowska, Dyrektor HR Grupy Raben.

Na zdjęciu zespół SSC Grupy Raben.

[1] www.hrc.pl/index.php

18.04.2016
Pobierz aplikację
RABENITY

Poznaj nasze usługi

Newsletter