Kod Innowacji w Grupie Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

15 listopada 2018 roku podczas konferencji Kod Innowacji, firma GS1 Polska, będąca częścią globalnej organizacji, działającej w 150 krajach na świecie, przyznała nagrody organizacjom, które do poprawy efektywności wykorzystały standardy GS1. Statuetki Kod Innowacji przyznano w 4 kategoriach: retail, e-commerce, TSL i ochrona zdrowia. Grupa Raben tryumfowała podczas wręczania nagród dwukrotnie.

W tegorocznej i jednocześnie pierwszej edycji konkursu Kod Innowacji, nagrodę w kategorii transport-spedycja-logistyka otrzymała firma Raben Logistics Polska. Odbierając statuetkę, Edyta Staszczyk, Menedżer wsparcia operacji, Raben Logistics Polska i Krzysztof Garstecki, Kierownik IT zespołu EDI, Raben Management Services, podkreślali jak ważne przy tak skomplikowanym wdrożeniu jest współpraca między „operacjami a biznesem”.

W ręce Grupy Raben trafiła także nagroda publiczności. Ponad 1600 osób oddało swój głos na najlepszy ich zdaniem projekt wdrożenia standardów GS1. Wyłoniona w ten sposób nagroda publiczności trafiła do firmy Fresh Logistics Polska, za innowacyjne rozwiązanie polegające na automatycznej awizacji dostaw (EDI) do poszczególnych centrów Jeronimo Martins Polska (sieć Biedronka), już po fizycznym załadunku towarów na daną trasę. W ten sposób udało się uprościć procesy, ułatwić ich rejestrację i zwiększyć wiarygodność danych. Statuetkę odebrali Marek Kwiatkowski, Menedżer operacyjny Fresh Logistics Polska oraz Łukasz Staszak, Menedżer ds. kluczowych klientów, Fresh Logistics Polska.

Dr Grzegorz Szyszka, wieloletni Dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu, ekspert z dziedziny TSL, tak uzasadniał wybór jury w kategorii transport i logistyka:

„Projekt zaimplementowania globalnego standardu wymiany informacji GS1XML u największego operatora logistycznego w Polsce firmy Raben, wyróżnia się kompleksowym i profesjonalnym podejściem do cyfryzacji procesów transportowo magazynowych. Realizowany był począwszy od inwentaryzacji, mapowania i uproszczenia procesów logistycznych, poprzez opracowanie dokumentów elektronicznych oraz jednolitego interfejsu wymiany danych z klientami, aż po przygotowanie partnerów biznesowych do elektronicznej wymiany danych w standardzie GS1XML. Takie metodyczne podejście zaowocowało udanym wdrożeniem bez papierowej komunikacji zarówno w wewnątrz przedsiębiorstwa, jak i z zewnętrznymi odbiorcami usług dostarczanymi przez Raben. Nagrodzone  wdrożenie powinno być inspiracją dla innych firm z sektora TSL do zastosowania podobnych rozwiązań.”

16.11.2018

Sprawdź się na drodze!

Newsletter