Grupa Raben przejmuje GS Frachtlogistik

Drukuj | Pobierz w PDF

Grupa Raben zwiększa zakres operacji transportowych i magazynowych na południu Niemiec. Umowa przejęcia GS Frachtlogistik GmbH, która działa na rynku już od 1991 roku, została podpisana w lipcu 2016 roku, a miesiąc później zaakceptował ją urząd antymonopolowy. Firma zatrudniająca ponad 50 pracowników, z siedzibą główną w miejscowości Garching, osiągnęła w roku 2015 wynik sprzedaży w wysokości 12 milionów euro.

Grupa Raben przejmuje GS Frachtlogistik

Główna działalność spółki to dystrybucja przesyłek drobnicowych na terenie Niemiec i w Europie, logistyka dystrybucji i zakupów oraz usługi magazynowe. Na razie spółka będzie kontynuowała działalność pod nazwą GS Frachtlogistik GmbH. Umowa dotyczy również 35 pojazdów transportowych, w tym ciężarówek o masie całkowitej pojazdu do 24 ton. Dodatkowo, Raben uzyskał 8000 m2 powierzchni magazynowej zlokalizowanej w Garching na północy Monachium i 7,500 miejsc paletowych w magazynie wysokiego składowania. Dodatkowe 1000 m2 powierzchni magazynowej będzie dostępne na terminalu air cargo dla zamówień obsługiwanych przez pobliskie lotnisko w Monachium.

"Przejęcie GS Frachtlogistik jest odzwierciedleniem naszej strategii rozwoju w Niemczech, którą realizujemy zgodnie z potrzebami naszych Klientów" - Ewald Raben, CEO Grupy Raben, opisuje motywy planowanego nabycia spółki. "Firma, będąca własnością i zarządzana przez Rolanda Gigla i Rolanda Schoppa, która specjalizuje się w transporcie drobnicowym, spedycji i usługach logistycznych, jest wartościowym i doskonałym uzupełnieniem działalności Grupy Raben w tym silnym ekonomicznie rejonie Niemiec."

"Jesteśmy pewni, że długofalowy rozwój naszej 25-letniej już firmy jest zagwarantowany pod skrzydłami Grupy Raben" - wyjaśnia Roland Gigl, CEO GS Frachtlogistik. "Nasi doświadczeni Pracownicy będą teraz wykorzystywać swoje umiejętności do obsługi pod flagą Raben obecnych i nowych Klientów."

01.09.2016

Sprawdź się na drodze!

Newsletter