"E-faktura = wyższa kultura" - Raben posadził 2300 drzew

Drukuj | Pobierz w PDF

Wolontariusze z Grupy Raben wraz z fundacją Aeris Futuro i lokalną społecznością w minioną sobotę (21.10.2017), w okolicach Murowanej Gośliny, posadzili 2300 drzew. Nasadzanie odbyło się w ramach programu „e-faktura=wyższa kultura”, poprzez który firma zachęca swoich klientów do zastępowania papierowych faktur ich elektroniczną wersją. Każda zgoda na e-fakturę to jedno drzewo posadzone w imieniu klienta. Do tej pory, w całej Polsce, Raben posadził prawie 10 000 drzew.

Akcja nasadzania drzew przez pracowników Grupy Raben, lokalną społeczność oraz fundację Aeris Futuro odbyła się już po raz czwarty. Tym razem wolontariusze spotkali się w okolicach Murowanej Gośliny, aby posadzić 2300 drzew liściastych, w tym miedzy innymi klony, trzmieliny czy brzozy. Sadzonki zneutralizują w ciągu całego cyklu życia ponad 1074 tony dwutlenku węgla. Jednak aspekt proklimatyczny to nie jedyny cel tych nasadzeń:

„Drzewa upiększą ten teren, stworzą korytarze ekologiczne, miejsca do gniazdowania dla ptaków, będą także chroniły przed wiatrami i wzbogacały krajobraz. Będzie piękniej, różnorodniej, z pożytkiem dla środowiska.” – wyjaśnia Joanna Mieszkowicz, prezes fundacji Aeris Futuro, i dodaje – „Dodatkowo cała akcja ma na celu zintegrowanie pracowników, zrobienie wspólnie czegoś fajnego. Bardzo się cieszę, że frekwencja w tym roku była tak duża, przyjechały całe rodziny z dziećmi i była świetna zabawa.” 

Sadzenie drzew to ukoronowanie programu „e-faktura=wyższa kultura”, w ramach którego Grupa Raben stara się przekonać swoich klientów o wyższości e-faktur nad jej papierowym odpowiednikiem. Zasada jest prosta, każda zgoda przejścia na e-fakturę to jedno posadzone drzewo w imieniu klienta. W 2016 roku aż 2300 firm zgodziło się zrezygnować z papierowych faktur na rzecz ich elektronicznej wersji, dlatego w sobotę, 21 października 2017, pracownicy mogli posadzić w ich imieniu właśnie taką ilość drzew.

„Program „e-faktura = wyższa kultura to sztandarowy, offsetowy projekt Grupy Raben. Zachęcamy w ten sposób odbiorców naszych usług do ekologicznych zachowań, dając im możliwość korzystania z e-faktur. Co roku, od 4 lat wspólnie z fundacją Aeris Futuro sadzimy drzewa w całej Polsce, celem neutralizacji CO2 emitowanego do atmosfery.” – podsumowuje Jakub Krzewina, Koordynator ds. CSR w Grupie Raben.

Wspólne sadzenie drzew to już tradycja w Grupie Raben. W tym roku w akcji wzięło udział ponad 50 pracowników, zabrali ze sobą swoje rodziny i przyjaciół, nie zabrakło także prezesa Ewalda Raben, dla którego odpowiedzialne prowadzenie biznesu jest bardzo istotne – również w kontekście ekologii.

Po ciężkiej pracy na wszystkich uczestników czekało ognisko, kubek gorącej herbaty lub kawy i wspólne smażenie kiełbasek.

Strategia CSR Raben

W 2015 roku Grupa Raben opracowała strategię zaangażowania społecznego, która jest częścią strategii przedsiębiorstwa. Uwzględnia ona potrzeby interesariuszy zgłoszone podczas sesji dialogowych oraz światowe trendy i wyzwania CSR. Kluczowe dla firmy obszary to: społeczności lokalne, środowisko naturalne, edukacja oraz bezpieczeństwo drogowe.

Fundacja Aeris Futuro

Fundacja Aeris Futuro już ponad 10 lat działa w Polsce. Misją jest skuteczne przeciwdziałanie globalnym zmianom klimatu, wspieranie rozwoju społeczności lokalnych oraz zwiększanie bioróżnorodności biologicznej i krajobrazowej. To jedyna pozarządowa organizacja w Polsce, która kompleksowo zajmuje się tzw. carbon offsets, czyli projektami rekompensującymi emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Stworzony został pierwszy w Polsce KALKULATOR CO2, obejmujący szacowanie śladu klimatycznego ('carbon footprint') oraz umożliwiający ograniczanie i neutralizowanie tego śladu ('carbon offset') poprzez fundowanie projektów sadzenia drzew, zwiększające efektywność energetyczną. Przez ponad 10 lat zostało posadzonych 1,5 miliona drzew w całej Polsce. Fundacja organizuje liczne warsztaty ekologiczne, wprowadziła też program – zielonych wydarzeń, a więc takiej organizacji eventów, która zakłada zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz zaplanowanie jej rekompensaty. Wszystkie projekty fundacji mają za zadanie aktywowanie ludzi oraz dążenie do uświadamiania społeczeństwu troski o środowisko. Więcej informacji na www.aerisfuturo.plzielonewydarzenia.plwww.carbonoffset.pl

Zobacz jak wolontariusze Grupy Raben wraz z Fundacją Aeris Futuro oraz lokalną społecznością posadzili 2300 drzew:

24.10.2017

Sprawdź się na drodze!

Newsletter