Charytatywne kilometry

Drukuj | Pobierz w PDF

400 km rowerem po Alpach, 10 śmiałków, 5 dni w trasie, wspólny cel – pomoc dzieciom na Ukrainie i łącznie zebrana kwota 30 000 EUR. To wynik charytatywnej wyprawy Halfway Alp Tour, z udziałem CEO Grupy Raben, Ewalda Raben, zorganizowanej z okazji jego 50 urodzin.

W DNA firmy rodzinnej, opartej o system wartości, w naturalny sposób wpisana jest odpowiedzialność społeczna i filantropia. Polityka CSR Grupy Raben skupia się na pozytywnych relacjach z lokalnymi społecznościami, środowisku naturalnym i pracownikach. Ewald Raben uruchomił wiele kampanii i inicjatyw promujących bezpieczeństwo na drogach (www.niebadzdziki.pl), znaczenie transportu (http://www.transport-jest-potrzebny.pl) i ekologii (http://www.eco2way.com). Chętnie także angażuje się w działania  charytatywne takie jak np. współpraca z Bankami Żywności w Polsce i Czechach, patronat nad konwojem świątecznym zorganizowanego przez niemiecką Żeńską Organizację Okrągłego Stołu.

Przy okazji obchodów swoich 50 urodzin, CEO Grupy Raben zdecydował się zorganizować wyprawę rowerową po Alpach, na którą zaprosił 9 śmiałków, swoich przyjaciół i współpracowników, którzy podobnie jak on podzielają pasję do tras górskich. Celem wyjazdu była zbiórka środków finansowych na rozwój infrastruktury i promocję świadomości higieny wśród dzieci na Ukrainie. Darczyńcą mógł zostać każdy kto składał życzenia urodzinowe Ewaldowi Raben, ponieważ prezes największej firmy logistycznej w Polsce zamiast prezentów wolał wesprzeć akcję charytatywną dla Ukrainy. Łącznie udało się zebrać 30 000 EUR.

Włożyliśmy w tą wyprawę dużo wysiłku, wylewając z siebie siódme poty, ale było warto, ponieważ udało nam się zebrać 30 000 EUR dla dzieci na Ukrainie. To ogromna satysfakcja. Dziękuję wszystkim darczyńcom oraz towarzyszom wyprawy za zaangażowanie i ich wkład.  Po raz kolejny udowodniliśmy, że razem możemy więcej!” – powiedział Ewald Raben, CEO Grupy Raben

W ramach zebranej kwoty w najbliższym czasie zostanie zrealizowany remont pomieszczeń sanitarnych w wybranych ukraińskich szkołach. Zebrana kwota wystarczy także na zakup artykułów higienicznych dla dzieci szkolnych (zestaw zawiera: ręcznik, mydło, szczotkę + pastę do zębów, dezodorant, szczotkę do włosów itp.) oraz edukację i szkolenie w zakresie higieny osobistej dla ukraińskich dzieci. Wszystkie powyższe działania zostaną zrealizowane za pośrednictwem Polskiej Akcji Humanitarnej.

„To dla mnie wielki zaszczyt być tutaj dziś z Państwem i poczuć się jak część rodziny Raben.” – powiedział Maciej Bagiński, Członek Zarządu Polskiej Akcji Humanitarnej odbierając czek z rąk Ewalda Raben - „Dziękujemy za zebraną kwotę i gratulujemy udanej wyprawy, cieszymy się, że Raben podzielił się z nami swoim sukcesem. Zebrane pieniądze pozwolą nam na remont toalet w Obwodzie Ługańskim na Ukrainie.”

10.09.2018

Sprawdź się na drodze!

Newsletter